Ossipenko tõi ka ülejäänud firmad prokuratuuri tule alt välja

Ekoviri prügiveoauto.
Ekoviri prügiveoauto.

Suurettevõtja ja poliitik Nikolai Ossipenko tõi prokuratuuri süüdistuse alt välja veel kaks maksupettustes süüdistatavat firmat, mis likvideeriti ning mille tegevus ühendati seni aktiivse majandustegevuseta olnud ettevõttega, kirjutab ajaleht Põhjarannik.

Ettevõtted on kustutatud tänavu 16. oktoobril. "Toimus ettevõtete ühinemine. Kõik ettevõtete kohustused, õigused, töötajad jne läksid üle uuele ettevõttele," ütles Põhjarannikule AS-i Uikala Prügila viimane juhatuse liige Marika Korsten.

Osaühing Ekovir ja Uikala Prügila ühendati uue juriidilise isikuga, mille nimeks sai OÜ Ekovir, ent nime sarnasusele vaatamata on tegemist hoopis teise ettevõttega, kuna registrinumber on erinev ja kuulub Ossipenko varasemale ettevõttele, mille nimi nüüd ära muudeti. Uue ettevõtte juhatuse liige on Andrei Ilnitski, kes on Ossipenko firmade teenistuses töötanud pikki aastaid.

Tõenäoliselt on tegemist ettevõtja järgmise sammuga tuua tule alt välja kaks firmat, mis olid maksupettuse süüdistusega kohtu alla sattunud.

Põhjarannik kirjutas tänavu juuni lõpus, et prokuratuur saatis väidetava maksupettuse asjus kohtu alla kolm Ossipenkode perekonna ärimaailma kuuluvat firmat − N&V, Uikala Prügila ja Ekovir − ning neli nende ettevõtete endist juhti. Nikolai Ossipenkot ennast prokuratuur ei süüdistanud.

Prokuratuuri teatel tuvastati kohtueelse menetluse käigus, et firmade AS Uikala Prügila, OÜ Adelan Prügiveod, OÜ Ekovir ja OÜ N&V (mille endine ärinimi oli osaühing I.V.P. Teed) juhid esitasid maksukohustuse vähendamise eesmärgil maksuhaldurile tahtlikult valeandmeid. OÜ Adelan Prügiveod lõpetas tegevuse ja kustutati äriregistrist 2014. aasta suvel. Süüdistuses käsitletavad episoodid toimusid 2014. aasta jaanuarist detsembrini.

Riigile tekitatud kahju ulatub prokuratuuri andmetel üle poole miljoni euro.

Adelan Prügivedude üle kohut mõista ei saa, sest see lõpetas tegevuse ja kustutati äriregistrist 2014. aasta suvel. Seejärel selgus, et kohtu alt pääseb kõigi eelduste kohaselt ka osaühing N&V, kuna see kustutati ja äriregistrisse ilmus sama nime, kuid teise registrinumbriga OÜ N&V. See tähendab, et prokuratuuri poolt maksupettuses süüdistatavat juriidilist isikut pole enam olemas.

Prokurör Rita Hlebnikova kinnitas vastuseks Põhjaranniku küsimusele, et karistusseadustiku järgi välistab äriühingu registrist kustutamine kriminaalmenetluse.

Nikolai Ossipenkoga Põhjarannikul  ühendust saada ei õnnestunud.

N&V on korra kohtu alt pääsenud

Nikolai Ossipenko ja tema firma N&V, mis tollal oli veel aktsiaselts, saatis prokuratuur kohtu alla 2013. aastal Kohtla-Järve linnajuhtide Jevgeni Solovjovi ja Jüri Kollo korruptsioonikuritegude tõttu.

Kohtus leidis tõendamist, et N&V teenis korruptiivsete tegudega üle miljoni euro kuritegelikku tulu, ent Ossipenko pääses kohtumõistmisest tervisliku seisundi, AS N&V aga likvideerimise tõttu. Nüüd osutab kommunaalteenuseid ja parandab teid avaliku sektori tellimusel Ossipenko firma OÜ N&V. Riik hüvitas likvideeritud ASi N&V advokaadikulud rohkem kui 21 000 euro ulatuses. Korruptsioonikuritegude eest tingimisi viieaastase vangistusega karistatud Jevgeni Solovjov asus tööle Uikala Prügila tegevdirektorina.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: