Ossipenko ei usu, et Neglason altkäemaksu võttis

Niina Neglason.
Niina Neglason. Autor/allikas: ERR

Jõhvis koos Niina Neglasoni valimisliiduga Jõhvi Eest võimu jagava valimisliidu Jõhvi − Meie Kodu liider Nikolai Ossipenko ütles, et ei usu, et Neglason võis altkäemaksu võtta, kirjutab ajaleht Põhjarannik. 

“Mul on raske mõista seda, et Neglason võiks võtta altkäemaksu,” ütles Ossipenko usutluses Põhjarannikule.

Suurärimees ise praegu volikogu liige ei ole, kuid kontrollib oma nimekirja tegevust.

Küsimusele, kas see kriminaalasi võib olla seotud poliitilise võitlusega, vastas Ossipenko eitavalt. “Ma ei usu, et see on poliitilise võitlusega seotud. Corrigoga seotud projektide üle on arutletud juba ammu, oli palju kisa ja lärmi, aga poliitikaga see kõik nüüd vaevalt seotud on. Seda pole kellelegi vaja,” arutles ta.

Pigem võib Ossipenko sõnul põhjusi otsida sellest, et europrojektidega kaasneb väga põhjalik kontroll ja selle raha saajad on üksikasjaliku jälgimise all.

Volikogus opositsioonilisse Reformierakonna fraktsiooni kuuluv Aivar Surva ütles samuti, et võimaliku tagasiastumise üle peab Neglason ise otsustama, seda enam, et keegi volikogu liikmetest ei tea, mis kahtlustuste taga tegelikult on. “Eks me võime vaid aimata, et see on seotud rajatava tervisekeskusega. “Kõige hullem, kui Jõhvi nüüd sellest tervisekeskusest ilma jääb ja ainus keskus tuleks Ida-Viru keskhaiglasse, nii nagu Korbid siiani on soovinud,” sõnas ta.

Keskerakonna fraktsiooniga opositsiooni kuuluv Allan Mänd ütles samuti, et võimalik tagasiastumine peaks tulenema inimese isiklikust soovist. “Minu arvates tuleks natuke oodata asjade selginemist. Kas see asi on ikka nii, nagu praegu on välja toodud − suured altkäemaksud ja puha −, olen skeptiline, ma ei usu seda,” sõnas Mänd.

Nikolai Ossipenko ütles, et nad ei kavatse hakata selle kriminaalasja tõttu volikogus uusi koalitsioonipartnereid otsima. “Juhul kui Neglason ongi midagi teinud, siis milles on ülejäänud fraktsioon süüdi?” küsis ta.

Kaitsepolitsei pidas teisipäeval korruptsioonikahtlusega kinni Jõhvi volikogu esimehe Niina Neglasoni, vallavalitsuse sotsiaalteenistuse juhi Sirli Tammiste ning OÜ Corrigo juhatuse liikme Tiiu Sepa.

Prokuratuuri kinnitusel kahtlustatakse Neglasoni üle 40 000 euro suuruse altkäemaksu võtmises. “Kahtlustuse kohaselt võttis ta altkäemaksu ajavahemikus 2016-2017 Jõhvi vallavolikogu poolt äriühingu suhtes tehtavate otsuste tegemise ja nende sisulise suunamise eest,” teatas Viru ringkonnaprokuratuur.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: