Ameeriklane Eestis: Trumpi esinemine tekitab kõhedust julgeoleku pärast

Eestis elav ameeriklane, Balti filmi- ja meediakooli õppejõud Scott Abel ütles "Aktuaalsele kaamerale", et USA presidendi Donald Trumpi esmaspäevane esinemine Helsingis tekitab temas kui Eesti elanikus veidi kõhedust julgeoleku pärast.

Scott Abel elab Eestis juba aastaid ja tal on siin pere. Hiljuti kodumaal Kansases ja Missouris käies tõdes ta, et ameeriklastel läheb majanduslikult hästi ning nad on valitsusega ilmselt rahul. See annab president Trumpile hea võimaluse järgmisteks presidendivalimisteks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Scott Abel loodab, et julgeoleku tagamisel jääb NATO endale kindlaks, ehkki Trumpi väljaütlemised Helsingis tekitavad rahutust.

"Kui sa küsid, kas Trump valitakse uuesti, siis võib-olla. Oleneb sellest, kes on vastaskandidaat. Vaadates majanduslikku ja maailma olukorda, siis ma arvan, et ameeriklased on üsna rahul. Aasta lõpus toimuvad kongressi valimised, siis võib ilmneda vastulöök "trumpismile" või kuidas iganes seda nimetada kongressi hääletamisel," rääkis Abel.

"Ameerika Ühendriikide valitsus võib lõheneda ja tekkida surve Trumpi administratsioonile. Mul ei ole põhjust uskuda, et NATO hülgab artikkel viie kui vajadus tekib. Samas Helsingile mõeldes vasardab peas küsimus - kui aeg on käes, siis kas Trump ikka vajutab päästikule? Niisuguse stsenaariumi puhul on see kartus, mille tekitab Trumpi käitumine," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: