Trump ütles, et peab Putinit kui riigi juhti sekkumise eest vastutavaks

Donald Trump ja Jeff Glor CBS-is.
Donald Trump ja Jeff Glor CBS-is. Autor/allikas: Video stoppkaader/CBS News

USA president Donald Trump selgitas telekanalile CBS antud intervjuus, et ta oli esmaspäeval Helsingis Venemaa presidendi Vladimir Putiniga kohtudes väga tugev ning oli kolleegile öelnud, et ei saa olla mingit sekkumist USA valimistesse.

Trumpi suhtumine sellesse teemasse ja viimastel päevadel tehtud avaldused ning selgitused on USA presidendi kriitikutele palju kõneainet pakkunud. Eelkõige süüdistatakse teda selles, et ta ei kritiseerinud või hoiatanud sekkumise eest Putinit Helsingis avalikult. Samuti häirib kriitikuid see, et Trump on korduvalt väljendanud skeptilisust oma riigi luureteenistuste hinnangute suhtes. Valge Maja ja ka president ise on hiljem taas neid väiteid eitanud.

Järgneb osa saatejuht Jeff Glori ja Trumpi intervjuust (täismahus SIIN):

Glor: te ütlete, et nõustute USA luure hinnanguga, et Venemaa sekkus valimistesse 2016. aastal?

Trump: jah ja ma olen seda ennegi öelnud, Jeff. Ma olen seda öelnud enne mitmeid kordi ja ma ütleksin, et see on tõsi, jah.

Glor: kuid te ei ole Putinit selle eest otseselt hukka mõistnud. Kas te peate te isiklikult vastutavaks?

Trump: nojah, peaksin, sest ta juhib riiki. Nii nagu ma pean ka ennast vastutavaks selle eest, mis siin riigis juhtub. Seega kindlasti kui riigi juhti peaks teda vastutavaks pidama, jah.

Glor: mida te talle ütlesite?

Trump: väga tugevalt selles osas, et meil ei saa olla sekkumist, meil ei saa sellist asja olla. Kuid vaadake, me elame ka täiskasvanute maailmas. Kas jõuline avaldus... Teate, president Obama väidetavalt tegi tugeva avalduse, keegi ei kuulnud seda. Mida nad kuulsid, oli avaldus, mille ta tegi Putini lähedasele sõbrale... Ja see avaldus ei olnud vastuvõetav. Suhteliselt öeldes, see eriti mõju ei omanud. Kuid see avaldus ei olnud vastuvõetav. Kuid ma andsin talle teada, et meil ei saa seda olla, me ei lepi sellega ning nii see saab ka olema.

Glor: kuid ta eitab seda, seega kui te usute USA luureagentuure, siis kas Putin valetab teile?

Trump: ma ei taha hakata rääkima sellest, kas ta valetab või mitte. Ma saan öelda ainult seda, et ma usaldan meie luureagentuure nagu nad praegu on. Ma arvan, et [luuredirektor] Dan Coats on suurepärane, ma arvan, et [CIA juht] Gina [Haspel] on suurepärane. Ma arvan, et meil on suurepärased inimesed agentuurides. Ja kui nad mulle midagi ütlevad, siis tähendab see palju.

Glor: Coats ütleb, et oht kestab tänaseni. Kas te nõustute sellega?

Trump: nojah, ma nõustuksin, ma mõtlen, et ta on ekspert. See on see, mida ta teeb. Ta on teinud väga head tööd. Mul on Dan Coatsi suhtes tohutu usaldus. Ning kui ta seda ütleb, ma lepiksin sellega. Kuid ma ütlen teile, et parem nii ei oleks. Parem nii ei oleks.

Glor: kas te olete pärast kodumaale naasmist Coatsiga rääkinud?

Trump: jah, ikka, kindlasti.

Glor: mida ta ütles?

Trump: no me lihtsalt rääkisime üldiselt. jah, ta nõustub selle märkusega, mis te ütlesite. Ja mina liitun sellega samuti. Ta on väga, väga suurepärane tüüp. Ta on suur patrioot. Ta armastab oma riiki. Ja ta ütleb ainult seda, mida ta tõesti usub. Ja informatsioon, mis talle on antud, on see.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: