Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

USA demokraatide sõnul ei täitnud Trump Helsingis ootusi

Foto: State Department/Sipa USA/Scanpix

USA president Donald Trump on kodumaal sattunud nii poliitiliste oponentide kui ka vabariiklaste turmtule alla. Kohaliku meedia ja demokraatide sõnul ei suutnud Trump täita Helsingi tippkohtumisel neidki madalaid ootusi, mis talle seatud olid.

Trumpi esinemine kohtumisejärgsel pressikonverentsil ja hiljem meedias vallandas esmalt Twitteri-säutsude laine, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Trumpi otsus USA luureagentuure mitte usaldada ning seda avalikult tunnistada ja veel ka Putini versiooni valimistesse sekkumisest kinnitada, vihastas muidugi välja senaator John McCaini. Trumpi suurimaid vastaseid vabariiklaste seas nimetas presidendi esinemist erakordselt väärituks.

Endine CIA direktor John Brennan nimetas Trumpi väljaütlemisi ja tegevust koguni riigireeturlikuks. Oma sõna ütlesid sekka ka endised vabariiklaste presidendikandiaadid Mitt Romney ja Newt Gingrich, kes luureametite sellist avalikku kritiseerimist ei talunud.

Demokraadid, kes niigi Trumpi järjepidevalt kritiseerivad, väljendasid seekord täielikku hämmastust.

"Mu suu on siiani üllatusest lahti, ma ei suuda Trumpi esinemist uskuda. Latt oli niigi nii madal, ta pidi lihtsalt veidike jõuline olema valimistesse sekkumise või Ukrainasse tungimise teemal, aga ta ei teinud mitte midagi sellist. See on kogu riigi jaoks paras müsteerium. Ma arvan, et on palju inimesi, kes andsid Trumpile enne usalduskrediiti, kuid nüüd mõtlevad, et miks küll," ütles demokraadist senaator Chris Murphy.

Ja nagu venelasedki ennustavad, ei lase Trumpi opositsioon sellest teemast tema ametiaja lõpuni lahti.

"Üksainus kurjakuulutav küsimus on Valge Maja ees: mis võib küll panna president Trumpi Venemaa huvisid USA omadest ette seadma? Mitu miljonit ameeriklast püüab sellest endiselt aru saada. Ainuke loogiline seletus sellele ohtlikule käitumisele on võimalus, et president Putinil on kahjustavat
teavet president Trumpi kohta," rääkis senati demokraatide juht Chuck Schumer.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: