ERR Moskvas: valimistesse sekkumise teema mürgitab USA-Vene suhteid veel kaua

Foto: ERR

Moskvas ei oodanud USA ja Venemaa tippkohtumisest keegi mingit läbimurret. Venemaa eksperdid loodavad vaid, et alustatud Venemaa ja Ameerika dialoog jätkub.

Tippkohtumine võimaldas Venemaa ja USA liidritel arutada kahepoolsete suhete kõiki probleeme, aga mitte neid lahendada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

ERR-i Moskva korrespondendi Anton Aleksejevi hinnangul näitas kahe presidendi pressikonverents selgelt, et koostööd Süüria, Iraani või Ukraina küsimustes takistavad mitte ainult objektiivsed vasturääkivused - peamiseks takistuseks jääb süüdistus, et Venemaa sekkus kaks aastat tagasi USA valimistesse.

"Kuidas see sekkumine võib puudutada läbirääkimist strateegilise relvastuse kontrolli üle? Aga see kujutlus, et Venemaa sekkub ja kõigutab poliitilisi institutsioone, tekitab umbusaldust Moskva iga tegevuse vastu igal alal. Ja see takistab koostööd isegi selles küsimuses, mis on nii kaugel USA sisepoliitikast," rääkis Venemaa rahvusvaheliste asjade nõukogu peadirektor Andrei Kortunov.

Venemaa sekkumise teema mürgitab kahepoolseid suhteid veel kaua.

"See probleem suletakse ainult siis, kui Trump läheb Valgest Majast ära. Selline on sisepoliitilise võitluse loogika USA-s," ütles USA ja Kanada instituudi direktor Valeri Garbuzov.

Moskva jaoks on aga peamine sanktsioonide küsimus. Kuna usaldust USA vastu selles küsimuses ei ole, pole ka mõtet mingeid samme vastu teha.

"Isegi kui te praegu peatate sanktsioonid, kus on garantii, et kongress seda ei nurja? Või kus on garantii, et uus president ei tule ja ei ütle, et nüüd läheb kõik teistmoodi? Me ei saa usaldada Ameerika süsteemi," rääkis Venemaa rahvusvaheliste asjade nõukogu programmide direktor Ivan Timofejev.

Venemaa eksperdid aga ei arva, et esmaspäevane tippkohtumine oli võistlus, milles Donald Trump Vladimir Putinile kaotas.

"Me ei saa teha järeldust, et Putin võitis. Ma arvan aga, et kui sellest kohtumisest kasvab püsiv dialoog, siis sellest dialoogist võivad mõlemad võitjana väljuda," ütles Valeri Garbuzov.

Praegu on aga selge, et nii USA-l kui ka Venemaal läheb võiduni veel kaua aega.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: