Trump võttis tagasi Helsingis USA valimistesse sekkumise kohta öeldu

USA president Donald Trump teisipäeval Valges Majas pressikonverentsil.
USA president Donald Trump teisipäeval Valges Majas pressikonverentsil. Autor/allikas: Andrew Harnik/AP Photo/Scanpix

USA president Donald Trump ütles teisipäeval ajakirjanikele, et ta väljendas end Helsingis pressikonverentsil Venemaa presidendi Vladimir Putiniga valesti, kui viitas, et ei usu, et Venemaa võis sekkuda USA presidendivalimistesse. Nüüd ütles Trump, et ei näe põhjust, miks see ei võinud olla Venemaa, kes 2016. aastal valimistesse sekkus.

Trump kinnitas teisipäeval, et aktsepteerib USA luureagentuuride järeldusi, et Venemaa sekkus USA presidendivalimistesse. Sellega taganeb Trump oma kommentaarist, mille ta ütles esmaspäeval Helsingis, vahendas Bloomberg.

Trump sattus koduriigis kriitikatulva alla sõnade eest pressikonverentsil Putiniga, kus ta kahtles USA agentuuride järeldustes, et just Venemaa sekkus 2016. aasta valimistesse.

"Minu inimesed ja veel mõni pöördusid minu poole. Nad ütlesid, et nende arvates on see Venemaa," rääkis Trump esmaspäeval Putini kõrval seistes. "Mul on siin president Putin. Ta just ütles, et see ei ole Venemaa. Ma ütlen seda, et ma ei näe mingit põhjust, miks see peaks olema."

Trump ütles teisipäeval Valges Majas ajakirjanikele, et ta väljendas end tippkohtumisel valesti ja enda sõnul tahtis ta öelda, et ta ei näe mingit põhjust, miks see ei peaks olema Venemaa.

Trumpi sõnul vaatas ta üle pressikonverentsist tehtud ümberkirjutised ja videoklipi enda antud vastusest ning mõistis, et peab seda selgitama.

Trump ütles, et tippkohtumine Putiniga oli kõige edukam visiit kogu Euroopa reisi jooksul.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: