Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinnas ei pruugi Gonsiori-Pronksi ristmik kooliaasta alguseks valmis saada

Tallinnas avati 20 miljonit eurot maksma läinud mitmetasandiline Haabersti ringristmik. See ei leevenda aga veel liikluskoormust kesklinnas, kus Gonsiori tänava ehitus kestab novembrini. Kindel pole seegi, kas kooliaasta alguseks valmib liiklust takistav Gonsiori-Pronksi ristmik.

Tallinnas on nüüd valmis kolm pikalt kavandatud infrastruktuurirajatist - Ülemiste ristmik, trammitee lennujaama ja Haabersti ristmik. Teisipäeval valmis ka laiendus Tammsaare tee ja Tondi tänava ristmikul, mis samuti oli piirkonnas liikluse pudelikaelaks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tööd on alustatud neljandal olulisel objektil Reidi teel, kus käib rannaäärse teetrassi ehitus. Sügisel jõuab tee-ehitus ka Russalkani.

"Kuna tööd on seotud ka Russalka ristmikuga, siis seal kindlasti tulevad tööd, mis liikust segavad. Aga kõigepealt peab valmis saama Gonsiori tänav. Gonsiori tänava tööde lõpu tähtaeg on november, nii et pärast novembrit tuleb ka seal ristmikul olla tähelepanelikum," rääkis Tallinna linnapea Taavi Aas.

Linnapea lubas, et järgmisel nädalal avatakse liiklusele Gonsiori-Pronksi ristmik. Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa sõnul pole täna aga kindel, et ristmik saab lubatud tähtajaks ehk 2. septembriks valmis.

"Me ei saa seda välistada, aga me peame ka mõistma seda, et kõiki neid töid teostatakse samaaegselt liiklussituatsioonis, nii et see teeb ka ehitamise raskemaks ja samas ka venib ehitus tänu sellele. Kavas on võimalikult palju liiklusruumi avada, aga see selgus on meil nädala lõpuks, kui palju saab avada ja kui palju on jõutud töödega valmis," selgitas Rüütelmaa.

Kuna Gonsiori tänava piirkonnas on vähemalt kolm suurt kooli ja muid lasteasutusi, muudab see septembri alguses liiklusolukorra väga pingeliseks.

"Ilmselt on kõige pingelisem liikluse päev teisipäev, 4. september Tallinnas, kui hakkab reaalne õppetöö, kuna esmaspäeval on aktused ja inimesed lähevad koolidesse erinevatel aegadel. Aga kindlasti on see raske ja keeruline aeg liiklejate jaoks, liikluskorraldajate jaoks," rääkis Rüütelmaa.

Ta lisas, et Tallinna tänavuse kõige suuremahulisema tänava rekonstrueerimise juures kulub suurem osa ajast maa-aluste kommunikatsioonide rajamisele. Tööd on ostunud planeeritust keerukamaks ja vanade torude vahetamise tõttu on laienenud tööpiirkond ka kõrvaltänavatesse.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: