Pompeo annab senati komisjonis selgitusi Trumpi välispoliitika kohta

USA välisminister Mike Pompeo.
USA välisminister Mike Pompeo. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

USA presidendi Donald Trumpi viimase aja käitumisest häiritud senaatorid võtavad kolmapäeval ette tema välisministri Mike Pompeo, lootes saada vastuse küsimusele, mida Trump Helsingi kohtumisel Vene presidendile Vladimir Putinile rääkis ja kas ta andis ka salajasi lubadusi.

Senaatoreid huvitab ka Trumpi eelmine tippkohtumine - 12. juunil Singapuris Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga, mille kohta Pompeolt ei ole tänini põhjalikku infot saadud.

USA seadusandjate tungi välispoliitikas toimuva kohta selgust saada suurendas Helsingi tippkohtumine, eriti Trumpi ja Putini ühine pressikonverents, milles nii demokraadid kui ka paljud vabariiklased nägid Ameerika huvide reetmist ja liiga leplikku suhtumist Putinisse.

"Helsingi pressikonverents oli meie riigi jaoks kurb päev ja seda teavad kõik," ütles teisipäeval senati välissuhete komitee vabariiklasest esimees Bob Corker, kelle suust on kostnud ka varem kriitikat Trumpi aadressil.

Seega on kohaliku aja järgi kell 15 algava Pompeo kuulamise keskmes just Venemaa.

Corker lisas, et välisministrile esitatakse küsimusi ka tema hiljutise Pyongyangi-visiidi kohta, päritakse aru, miks Trump NATO-d õõnestab ja kuidas on lood alliansi vastastikuse kaitsega. Kõrvale ei jää ka kaubandussõda.

"Ma annan tunnistusi paljude asjade, sealhulgas Ühendriikide ja Venemaa suhete kohta," kommenteeris omakorda Pompeo.

USA seadusandjate ja vaatlejate kavandatud kohtumine peetakse kinniste uste taga, kuid Pompeo sõnul on "maailmal sellest kasu, kui ajalugu kirjutama hakatakse".

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: