Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hooldekodude klientide hulk on hüppeliselt kasvanud

Hooldekodu
Hooldekodu Autor/allikas: ERR

Seitsme aastaga on Eesti hooldekodude elanike arv pea kolmandiku võrra suurenenud, kirjutab Eesti Päevaleht.

2010. aastal oli hooldekodudes 5485 inimest, seitse aastat hiljem 7866. Hooldekodukohtade nõudluse vähenemise märke pole märgata, pigem vastupidi, märgib ajaleht.

Hooldekodude juhid kinnitavad samas: kui vähegi võimalik, soovib eakas veeta oma viimased päevad kodus ja minna sealt viimsele teekonnale. Hooldekodu võiks olla selleks puhuks, kui tõesti enam teisiti ei saa.

"Hooldekodu võiks olla valik juhul, kui teisiti ei saa – nagu väga raske dementsuse puhul, kui haige vajab 24/7 järelevalvet," ütles ajalehele ka sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna peaspetsialist Ketri Kupper.

Hooldekodu elanike hulga järsu kasvu põhjus võib olla see, et pole välja arendatud eakatele suunatud teenuseid. Maarjo Mändmaa, kes juhib AS-i Hoolekandeteenused, mis tegeleb enamasti erihooldusega, aga veidi ka üldhoolekandega, nimetas peamiseks probleemiks seda, et teenused jäävad kättesaamatuks.

"Kui üldhooldusteenuse klientide hulk on kasvanud, siis koduhooldusel olevate inimeste arv mitte, pigem on see mingitel aastatel lausa vähenenud," tõdes sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna juhataja Häli Tarum.

See teenus on jäetud kohalike omavalitsuste korraldada, sest eeldatakse, et kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja teab ja tunneb oma inimesi kõige paremini.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: