Hooldekodude patsiendid saavad järgmisest sügisest tasuta gripivaktsiini

Vaktsineerimine.
Vaktsineerimine. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Järgmisest sügisest saavad nii üld- kui erihooldekodude elanikud end riigi kulul gripi vastu vaktsineerida.

Vaktsineerimisega on plaanis alustada järgmise gripihooaja alguses ehk 2019. aasta septembris, teatas sotsiaalministeerium, kes loodab selle sammuga gripist tingitud suremust vähendada.

Hooldekodudes elavad vanemaealised on gripi kõige ohustatum sihtrühm eelkõige vanuse tõttu, aga ka seetõttu, et nad viibivad palju koos siseruumides ning enamik neist on vaktsineerimata. See soodustab gripiviiruse levikut, kui see peaks mõnda hooldekodu tabama. Seepärast võimaldatakse tasuta gripivastast vaktsineerimist ka teistele koos vanemaealistega hooldekodus elavatele inimestele.

Eelmisel aastal oli Eestis gripi vastu vaktsineeritud 3,2 protsenti elanikkonnast ning 4,3 protsenti vanemaealistest. Euroopa Liidu keskmine näitaja oli seejuures 56 protsenti.

Terviseameti andmeil on Eestis aastatel 2011-2018 gripi tõttu vajanud haiglaravi 6035 inimest, kellest suri 211. Eelmisel gripihooajal sattus hooldekodude elanikest gripi tõttu intensiivravisse 21 inimest, 10 neist suri. Terviseameti andmeil ükski neist gripi vastu vaktsineeritud ei olnud.

Eelmise aasta andmetel on üld- ja erihooldekodudes Eestis kokku 10 761 inimest, kellest 7434 on üle 65-aastased. Kuna vaktsineerimine on Eestis vabatahtlik, küsitakse selleks ka inimese nõusolekut.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: