Sotsid lubavad valimistel pensionäridele hooldekodu kohti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Sotsiaaldemokraatlik Erakond

Reedel Lääne-Virumaal Lammasmäe puhkekeskuses enne sotsiaaldemokraatide suvepäevi toimunud volikogul otsustati nimetada üheks valimislubaduseks, et tulevikus peab pensionärile olema tagatud hooldekodu koht.

Sotsiaaldemokraatide volikogul leiti, et vaja on reorganiseerida omastehoolduse süsteemi nii, et inimesel oleks võimalik saada koht hooldekodus ja tal jääks pensionist ka taskuraha alles. Raha idee katteks tahetakse leida osaliselt haigekassast.

"Me näeme, et hooldekodu koha maksumust on võimalik finantseerida mitmest erinevast eelarvest, üks on näiteks haigekassa eelarve," ütles sotsiaaldemokraatide aseesimees Helmen Kütt.

"Meditsiiniteenus, mis paljudes hooldekodudes on, on tegelikult hooldekodu maksumuse sees. Kui haigekassa maksab koolides meditsiiniõe palga - see on endastmõistetav laste korral -, siis hooldekodudes on see puhtalt enda korraldada," lausus Kütt.

Et sotside eesmärk pole vaid eakate hääled, andis märku ka üks suvepäevade arutelu teemadest, milleks oli "Kuidas saada hääli Kaja eest?" ilmse vihjega Reformierakonnale, kellelt soovitakse saada noorte hääli.

Lisaks valimislubaduste nuputamisele on madala reitinguga maadelnud sotsid teinud erakonna populariseerimiseks mitmeid samme. Oma ridadesse on värvatud tuntud inimesi ja erakonna esimees on astunud ministrikohalt tagasi.

Sotside esimees Jevgeni Ossinovski tunnistas, et selle aasta esimese poolaasta jooksul on sotsidel olnud maineline madalseis.

"Me oleme teinud teatud hulga otsuseid, mõned Eesti poliitikas ka eripärased ja mitte väga standardsed, selleks, et seda olukorda parandada, ja eks me oleme näinud ka viimastel kuudel järkjärgulist olukorra paranemist," rääkis Ossinovski.

Erakonnaga liitujatest on üks tuntumaid Marina Kaljurand, kes ütles, et sotsiaaldemokraadina on tema eesmärk võimu ja rahva vahel tekkinud lõhe vähendamine.

"See ei ole ainult Eesti probleem, see on ka laiem nii Euroopa kui ka Ameerika probleem, et poliitikud on inimestest kaugenenud. Poliitikud on moodustanud kas just eliidi, kuid omaette rühma, kes ei ole inimestele arusaadavad. Seda näitavad ka valimistulemused Euroopas. Seda näitavad ka toetusprotsendid erakondadele Eestis, kus nende inimeste arv, kes ühtegi erakonda ei toeta, on märkimisväärselt suur, nagu on suur ka nende inimeste arv, kes ei suuda otsustada, keda nad toetaksid," sõnas Kaljurand.

Sotsiaaldemokraatide eesmärk on tuleval kevadel toimuvatel riigikogu valimistel saada 20 mandaati.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: