Ojasalu: Vabaerakonna teemade puhul taandaksin end

Ardo Ojasalu ei näe huvide konflikti selles, et Vabaerakond eraldab igas kuus tema juhitavale mittetulundusühingule Korruptsiooniradar 5000 eurot, kuigi Ojasalu istub ka riigikogu erakondade rahastamise järelevalve komisjoni esimehe kohal.

Ojasalu ütles ERR-ile, et umbes pool sellest rahast kulub tema töötasuks. Ülejäänu kulub mittetulundusühingu muudeks kuludeks. Temas sõnul ei ole Vabareakonna toetust kuidagi salajas hoitud, vaid sellest räägiti juba Korruptsiooniradari esimesel pressikonverentsil.

Ojasalu sõnul on ta arvestanud võimalusega, et Vabaerakond võib igal ajahetkel toetamise lõpetada, pidades seda erakonna siseasjaks.

Ojasalu kinnitas, et kui erakondade rahastamise järelevalve komisjonis peaks ta tundma huvide konflikti, siis ta taandaks end.

Ta möönis, et Vabaerakonnaga seotud teemasid pole viimasel ajal uurida tulnud. "Kui vajadus tekiks, siis kindlasti taandaksin end."

Ta ütles, et komisjon töötab hästi, sest selle reglement näeb ette, et otsuseid tuleb teha südametunnistuse põhjal, mitte selle põhjal, milline erakond või institutsioon on inimese liikmeks määranud.

Ojasalu sõnul on komisjon enamasti võtnud otsuseid vastu konsensuse printsiibil või on olnud vaid üks vastuhääl. "Vaid kolm korda ajaloos on otsused vastu võetud ühe- või kahehäälelise vahega."

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: