Vabaerakond toetab Ojasalu MTÜ-d Korruptsiooniradar 5000 euroga kuus

Artur Talvik ja Ardo Ojasalu
Artur Talvik ja Ardo Ojasalu Autor/allikas: Eesti Meedia/Scanpix

Vabaerakonna esimees Andres Herkel tunnistas Postimehe veebiintervjuus ajakirjanik Vilja Kiislerile, et Ardo Ojasalu juhitav MTÜ Korruptsiooniradar on erakonnalt saanud igakuiselt 5000 eurot toetust. Kas rahakasutus on olnud mõistlik, püüab erakond nüüd välja uurida. Ojasalu on erakondade rahastamise järelevalvekomisjoni (ERJK) esimees.

ERR avaldab lõigu Postimehe eetris kõlanud intervjuust.

On selline ettevõtmine nagu Korruradar (MTÜ Korruptsiooniradar - toim.). Ma saan aru, see on Artur Talviku ja Vabaerakonna ühisel ettevõtmisel algatatud ettevõtmine. Ma saan aru, see toimib praegu ka veel.

See toimub.

Kui suur on see summa, millega Vabaerakond seda ettevõtmist toetab kuus?

See summa on minu teada umbes 5000 eurot.

Kas te võite öelda, mille peale see summa kulub? Kuidas seda summat täpselt kasutatakse?

See, mille peale seda summat kasutatakse täpselt ja mis on selle töö tulemused, see on arutlusel olnud ühel meie viimastest juhatustest ja juhatus tuleb selle küsimuse juurde tagasi ja teeb oma kaalutletud otsused.

Küsimus oli, mille peale see raha on kulunud.

Me tegeleme praegu selle küsimusega, millele see raha on kulunud.

Kas te praegu ei tea seda?

See raha on kulunud teatud määral selle asutuse juhi Ardo Ojasalu uurimistöödele erinevates valdkondades, mille osas on kindlasti küsimusi, mis võiksid meediat huvitada, mis meediasse ei ole võib-olla kõige paremini jõudnud ja see ongi küsimus, miks me sellega tegeleme, sest me ei näe, et see oleks kõige otstarbekam erakonna raha kasutamise viis.

Seda möönab ka härra Ojasalu ise, me oleme nendel teemadel kohtunud, samal ajal ma kaitsen härra Ojasalut persoonina täiesti üheselt, selles mõttes, et kui keegi on Eestis erakondade rahastamise järelevalve komisjoni kaudu korruptsiooniga tõhusalt poliitilise korruptsiooniga tegelenud, siis on see tema. Aga see ei ole toonud meile poliitilist niiöelda punkti.

Mida ta uurib?

Katuserahade kasutamist, korruptsiooni omavalitsustes, mitmeid Tallinna linna skeeme, tervishoiusüsteeme – neid teemasid on palju. Seda ma võin kinnitada, et seda tööd on tehtud, aga küsimus nüüd sellest, et kas seda laadi iseenesest, noh, altruistlik rahakasutus...

Ot, kuidas 5000 eurot...?

Vabaerakonna jaoks on see altruistlik rahakasutus, sest me ei kasuta seda iseenda propagandaks, me kasutame seda selleks, et korruptsiooni uurimisel oleks parem...

Te maksate oma erakonna liikmele!

Härra Ojasalu ei ole meie erakonna liige.

Aga on olnud?

Ei ole. Ta oli viimati Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige.

Vabandust, eksin! Õige on.

Ja sellel radaril on veel nõukogu, kuhu on kuulunud erinevate erakondade liikmeid, nii et selline rahakulutus on kindlasti altruistlik, aga ma arvan, liiga altruistlik, et seda valimiste eel samas mahus jätkata.

Aga kas Ojasalu on kuidagi aidanud teid ka programmi koostamisel või selle suuniste väljatöötamisel?

Ojasalu on väga programmivõimeline inimene ja me oleme rahanduse-majanduse asju väga ja väga arutanud, see on tõsi.

Nii et te tunnistate, et ta on andnud panuse erakonna programmi loomisse?

On. On.

Kas võib öelda, et kaudselt on see 5000 eurot tema töötasu hoopis nende erakonnale osutatud teenete eest?

Mina ei ütle seda kindlasti niisugusel kombel. Ma tulen selle juurde, et me lahendame praegu seda küsimust ja see asi ei ole alguses olnud minu juhtimisel. Punkt.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: