Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Keskerakond: Ojasalu ei saa ERJK esimehena jätkata

Ardo Ojasalu
Ardo Ojasalu Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna esindaja erakondade rahastamise järelevalve komisjonis (ERJK) Tõnis Mölder leiab, et Ardo Ojasalu ei saa ilmses huvide konfliktis komisjoni juhina jätkata.

"Samuti tuleb lähemalt uurida, milliste teenuste ja teenete eest sai Ojasalu Vabaerakonnalt märkimisväärset toetust," teatas Mölder reedel.

Mölder nimetas kahetsusväärseks olukorda, kus Vabaerakond on sisuliselt ostnud endale lisaks komisjoni liikme koha.

"Komisjon, mis koosneb erakonna liikmetest, kes kontrollivad iseenda konkurente, ei saa mingil juhul olla täiesti erapooletu. Täna näeme, et komisjoni on võimalik ka enda kasuks ja poliitilistel eesmärkidel tööle rakendada," ütles Mölder.

Mölder lisas, et Ojasalu on Vabaerakonna toetatava MTÜ Korruptsiooniradari ja ERJK juhina korduvalt näidanud nende rollide kattuvust, kirjutades Vabaerakonna poliitilise retoorikaga sobivaid arvamusartikleid või jagades sama erakonna suunisel tiitleid, millel oma ametikoha tõttu on enam kaalu.

"ERJK peaks tõsiselt uurima hoopis rahastust Korruptsiooniradarile ja kas ning mil moel on komisjoni esimehe tööd mõjutatud. Uurimatagi on aga selge, et selline teguviis pole läbipaistev ega kooskõlas heade tavadega," märkis Mölder.

Mölder lisas, et kuigi Ojasalu saab tagasi kutsuda erakond, mille esindaja ta komisjonis on - sotsiaaldemokraadid, tuleks ka mehel endal antud olukorras teha samm tagasi. "Loodetavasti mõistab Ardo Ojasalu, et komisjoni juhina jätkamine ei ole mingil juhul võimalik ning teisedki erakonnad näitavad, et eelistavad sõltumatut järelevalvet," ütles Mölder.

Ojasalu huvide konflikti ei näe

Ardo Ojasalu ise ei näe huvide konflikti selles, et Vabaerakond eraldab igas kuus tema juhitavale mittetulundusühingule Korruptsiooniradar 5000 eurot, kuigi Ojasalu istub ka riigikogu erakondade rahastamise järelevalve komisjoni esimehe kohal.

Ojasalu ütles ERR-ile, et umbes pool sellest rahast kulub tema töötasuks. Ülejäänu kulub mittetulundusühingu muudeks kuludeks. Tema sõnul ei ole Vabaerakonna toetust kuidagi salajas hoitud, vaid sellest räägiti juba Korruptsiooniradari esimesel pressikonverentsil.

Ojasalu sõnul on ta arvestanud võimalusega, et Vabaerakond võib igal ajahetkel toetamise lõpetada, pidades seda erakonna siseasjaks.

Ojasalu kinnitas, et kui erakondade rahastamise järelevalve komisjonis peaks ta tundma huvide konflikti, siis ta taandaks end. Ta möönis, et Vabaerakonnaga seotud teemasid pole viimasel ajal uurida tulnud. "Kui vajadus tekiks, siis kindlasti taandaksin end."

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: