Sotsid kutsuvad Ardo Ojasalu ERJK juhatusest tagasi

Sotsiaaldemokraatide riigikogu fraktsioon otsustas Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) esimehe Ardo Ojasalu tagasi kutsuda.

Seda kinnitas ERR-i uudisteportaalile fraktsiooni liige Rainer Vakra. Ojasalu asemele läheb Liisa Oviir.

"Juba eile oli Sotsiaaldemokraatliku Erakonna elektrooniline juhatus, kus me otsustasime Ardo Ojasalu Erakondade rahastamise järelevalve komisjonist (ERJK) tagasi kutsuda ja asendada ta Liisa Oviiriga," ütles Vakra.

"Selge on see, et see on see komisjon, kus asjad mitte ainuüksi ei pea olema ausad, vaid peavad ka näima kristallselged. Ja see kui komisjoni esimees saab ühelt erakonnalt nii-öelda lisaraha selle töö eest, siis seda me õigeks ei pea. Olgu ta teinud nii head tööd korruptsiooni ennetamiseks kui tahes, aga seal ei saa olla kahemõttelised," rääkis Vakra.

Eelmisel neljapäeval selgus Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli intervjuust, et erakondade rahastamise üle järelevalvet tegeva komisjoni esimehe Ardo Ojasalu juhitud MTÜ Korruptsiooniradar on saanud Vabaerakonnalt iga kuu 5000 eurot. Sellest poole moodustas Ojasalu palk.

Sotsid esitasid Ojasalu ERJK liikmeks oma esindajana 2011. aastal kui ka komisjon loodi. Ojasalu astus 2017. aastal sotsiaaldemokraatidest välja.

Liisa Oviir lahkub riigikogust seoses Urve Palo naasmisega parlamenti. Vastavalt seadusele ei tohi erakondade rahastamise järelevalve komisjoni liige olla riigikogu liige või minister.

Seoses Oviiri lahkumisega riigikogust valis Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon täna saadikurühma uueks aseesimeheks Kalvi Kõva. 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: