Samost: kahtlane, kas uued poliitilised algatused riigikokku jõuavad

Valimiskünnise äärel on viimasel nädalal käinud aktiivne tegevus, kuid on kahtlane, kas uued algatused ka riigikokku pääsevad, ütles ajakirjanik Anvar Samost Vikerraadio saates "Samost ja Sildam".

"Tohutu andmine on käinud valimiskünnise äärel, nende erakondade seas, kes ennast alles loovad," rääkis Samost viimase nädala sündmustest. "Ja ka erakonnas, kelle jaoks valimiskünnisega toimetulek pärast üht koosseisu riigikogus on kujunemas tõsiseks väljakutseks ehk Vabaerakonnas".

Ajakirjanik Toomas Sildam märkis, et temas kinnistub arvamus, et kui rääkida parlamendierakondadest, kes järgmisesse riigikogu koosseisu ei saa, siis paraku kipub nende seas olema Vabaerakond.

Samost pidas tõenäoliseks, et uutest algatustest päris mitmed jõuavadki erakonna moodustamiseni, näiteks Eesti 200.

"Eesti 200 puhul olen üsna veendunud, et nad jõuavad erakonna kui organisatsiooni moodustamiseni ja 125-liikmelise valimisnimekirja esitamiseni. Kas nad riigikokku jõuavad, ausalt öeldes, vaadates praegust üleüldist dünaamikat, mina kahtlen selles," lausus ta.

Samosti sõnul ei ole ta enam päris kindel, et ka Vabaerakond valimisnimekirja esitab, aga kui oletada, et see nii läheb ning sama õnnestub ka Zuzu Izmailova juhitavatel rohelistel ning väga optimistliku prognoosi korral ka Artur Talviku loodaval erakonnal, siis kokkuvõttes väikeparteide hääled killustuvad ning riigikokku jõuab neli või viis erakonda.

"Tõenäoliselt ikka viis. Seitset erakonda kohe kindlasti ei jõua," lisas ta.

Sildam märkis, et Eesti 200 on avalikkuse ette tulnud külg ees ja vaikselt ning kõigile nende sammudele, isegi ajakirjanike ees erakonna loomisest ja parlamendivalimistele minekust teatamisele, on järgnenud vaikus või poolvaikus.

"Aga valimisteni on jäänud pool aastat, oluline pole enam iga nädal, vaid iga päev, eriti erakonnale, keda veel olemaski pole. Ma oleksin tiba murelik või positiivselt sõnastades ootusärev, millal Eesti 200 võimsalt välja tuleb," tõdes ta.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: