Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Talvik loob erakonna sündi ette valmistava MTÜ

Foto: Sille Annuk/Eesti Meedia/Scanpix

Riigikogu liikme Artur Talviku eestvedamisel kogunesid Tartus kolmapäeval mitmed ühiskonnategelased kavatsusega luua uus erakond. Algatusgruppi kuuluv Anzori Barkalaja ütles, et selleks on loomisel mittetulundusühing.

Uue partei loomise algatusgruppi kuuluvad lisaks Talvikule ja Barkalajale rohelise ilmavaate poolest tuntud ühiskonnategelased Roy Strider, Rainer Kuuba, Airi Hallik-Konnula, Mart Jüssi, Toomas Trapido ja Mati Kose, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Barkalaja ütles, et need on isikud, kellele anti ülesanne moodustada mittetulundusühing, mis hakkab erakonna loomist ette valmistama.

Tema sõnul on tulevase erakonna rõhk öko- ja digiriigi tugevate külgede kujundamisel. See tähendab, et nad eelistavad uue majanduse esindajaid.

"Teine kokkulepe oli alt üles otsuste tegemine. See tähendab, et riiki juhivad inimesed, mitte erkonnad. Kolmas teema oli haridusteema - konveierilt maha ja vabrikust välja. Robotid võtavad selle üle ja meil on vaja uusi inimesi, kes võtavad töökohad üle, kui need robotitega täidetakse," rääkis Barkalaja.

Regionaalpoliitikas peab erakonnaks vormuda kavatsev seltskond tähtsaks tasakaalustatust ja kogukondadele ülesehitatud ühiskonna tugevdamist. Eesmärkide hulka kuuluvad veel bürokraatia vähendamine ja tehnoloogilise võimekuse parem avaldumine.

"E-riik tema tõesel kujul, mis toob ühest küljest riigi lähemale üksikinimesele ja võimaldab senisest rohkem osalusdemokraatiat," selgitas Barkalaja.

Küsimusele, kes võiks olla uue erakonna valija, vastas ta, et see pole kinni niivõrd soos või eas, vaid on inimene, kellele läheb Eesti ühiskond korda.

"Ta peab olema see, kes eelistab olla iseotsustaja, ennastjuhtiv. Samas ta peab väärtustama inimesi enda ümber ehk kogukonda. Kindlasti selline inimene, kes saab aru, et senise allhankerolliga Eesti riik kaugele välja ei vea ehk on tarvis arendada neid uusi majandussuundi. Need on peamised tunnused, aga teretulnud toetama on kõik," märkis erakonna algatusgrupi liige.

Tema sõnul on nende eesmärk pääseda valitsuskoalitsiooni ja selle nimel tehakse tööd. Kui palju kohti riigikogu valimistel sihiks seatakse, ei soovinud Barkalaja prognoosida.

"Kohtade ennustamine on totalisaator. Meie miinimum on see, et oleme piisavalt tugevalt esindatud. Oleme tugeval positsioonil valitsuse moodustamisel," lausus ta.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: