Liikumine Eesti 200 loob partei ja läheb valimistele

{{1534836060000 | amCalendar}}

Poliitiline liikumine Eesti 200 liikmed otsustasid teisipäeval, et hiljemalt novembriks moodustatakse uus partei, millega minnakse riigikogu valimistele.

Liikumise eestvedaja Kristina Kallas ütles, et partei märksõnadeks saavad isikuvabadused, läbipaistvus, igaühe vastutus, uuendusmeelsus, edasipüüdlikkus ja eestimeelsus.

Erakonnaseaduses seisab, et erakond asutatakse lihtkirjalikus vormis asutamislepinguga. Erakond registreeritakse, kui tal on vähemalt 500 liiget.

Eesti 200 liikmeskond on praegu paisunud paarisajani, ütles Kallas ERR-ile.

Riigikogu valimiste seadus sätestab, et valimistel võib osaleda erakond, mis on kantud mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse hiljemalt kandidaatide registreerimiseks esitamise viimasel päeval. Selleks on 2019. aasta riigikogu valimiste korral 17. jaanuar.

"Läheme ellu viima seda pikka plaani, mille me sõnastasime oma manifestis. Eesti poliitika suureks probleemiks on pika plaani puudumine," lausus Kallas.

Eesmärgiks valimisvõit

Intervjuus Vikerraadiole ütles Kallas, et tulevase partei ambitsioon on võita riigikogu valimised.

"Selleks, et minna realiseerima suuri muudatusi või reforme, on vaja olla valitsuses. Selleks, et olla valitsuses, tuleb valimisteks suuta inimeste toetus mobiliseerida ja mandaat saada," ütles ta.

"Me ei sea ambitsiooniks ületada valimiskünnis. Kui me selle ambitsiooni seame, siis see just kui näitab, et meil on osadele inimestele töökohta vaja: et trügime sisse, anname neile kohad riigikogus ja siis võime rahulikult neli aastat edasi tiksuda.

Ei, me läheme valimistele eesmärgiga realiseerida need ideed ja meie nägemus. Siis saab minna ainult võitma valimisi. Ambitsioon peab olema täpselt nii suur," selgitas Kallas.

Ta kinnitas, et kõik, kes soovivad oma panuse Eesti arengusse anda, on oodatud liituma.

Eesti 200 alustas sel kevadel mõttekojana ja liikumise eesmärk oli mõjutada Eesti poliitikuid tegema pikemat plaani kui üks valimistsükkel.

"Kui parteid hakkasid üksteise järel välja tulema 100-euroste lubadustega, oli meile selge, et peame ise poliitikasse tulema ja oma pikale plaanile mandaati küsima," märkis Kallas.

"Eestis on targad inimesed, keda ei ole võimalik rahalubadustega mõjutada. Me kutsume poliitikas taas osalema ka teadlasi, õpetajaid, insenere ja ettevõtjaid," lisas Eesti 200 liige Meelis Niinepuu.

Eesti 200 liige Rait Kuuse ütles, et mitte keegi ei peaks kolima, et saada head haridust või sotsiaalabi. "Eesti 200 usub, et igas Eestimaa nurgas peaksid kõik inimesed saama ühtlaselt hea hariduse, kvaliteetse sotsiaalabi ja võimalused osaleda aktiivses elus."

 

 

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: