Rõivas tööandjate manifestist: hing lausa hõiskab

Taavi Rõivas
Taavi Rõivas Autor/allikas: Reformierakond

Ekspeaministrist riigikogu liikme Taavi Rõivase (RE) sõnul peegeldavad Tööandjate Keskliidu manifestis toodud ettepanekud peaaegu üksüheselt eelmise valitsuse prioriteete, mida on Eesti ühiskonnas väga vaja teha.

"Hing hõiskab lausa. Siin on nii õpetajate väärtustamise küsimus läbi selle, et palkasid oluliselt tõsta, siin on riigi vormis hoidmise ja reformimise küsimus väga prominentselt sees. See, et Eestis oleks inimesi, kellel on võimalik siin tööd teha, kõik need asjad tegelikult aitavad kaasa sellele, et riik oleks kestlik ja majandus kasvaks," ütles Rõivas ERR-i raadiouudistele.

Tema sõnul väärib ka tasulise kõrghariduse teema arutamist. "On ju ka täna avalik saladus see, et päris mitmetel erialadel on ülikoolid võtnud õppemaksu selliselt, et tehakse, kas osaajaga või õhtune õpe. Ma arvan, et Eestis õpetatakse erialasid, kus nõudlus on sedavõrd suur, et võib õppemaksu võtta. Samas tuleb loomulikult mõelda ka seda, et on kindlasti erialad, mida ka tulevikus tuleb hoida tasuta, sealhulgas kindlasti ka arstiõpe," märkis ta.

Rõivase sõnul on olulisim sõnum manifestis, et haridus on ülitähtis. "Et Eesti ühiskonnal läheks tulevikus hästi ja sellega ma olen 100-protsendiliselt nõus, et kui me tahame, et järgnevatel põlvkondadel läheks järjest paremini, siis on täna juba vaja fokusseerida haridusele. Ma ei ole kindel, kas nelja aastaga kolmekordseks on võimalik tõsta õpetajate palka, aga sinna on vaja liikuda," ütles Rõivas.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: