Jevgeni Ossinovski: ametnike koondamise lubadus on loosunglik

Jevgeni Ossinovski
Jevgeni Ossinovski Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinovski sõnul on tööandjate keskliidu esitatud manifestis loetletud probleemidega tegeletud Eestis aastaid, ametnike koondamise lubamine on tema väitel loosunglik.

"On väga sümpaatne, et tööandjate keskliit on jõudnud seisukohani, et ühiskonna ja majanduse suurim väärtus on Eesti inimene, tema oskused ja võimekus tööjõuturul osaleda. Meie oleme sellest rääkinud juba kümme aastat," ütles Jevgeni Ossinovski ERR-ile.

Ametnike arvu vähendamise kohta ütles Ossinovski, et valitsus on sellega viimastel aastatel tegelenud. "Tuleb pidevalt jälgida, et avalik sektor oleks nõtke, kuid sellised loosunglikud lubadused, et koondame ära tuhandeid ametnikke pole selle probleemi lahendus."

Ossonovski sõnul on tervitatav õpetajate palga tõstmine õige, kuid lisas, et praegune valitsus on sellega ka tegelenud ning märkis, et sellega on plaanis edasi minna.

"Ideoloogiline erinevus tööandjatega on, et kui sotsiaaldemokraadid näevad, et meie inimene on meie suurim väärtus, siis kõrghariduse tasuliseks muutmist sotsiaaldemokraadid kindlasti ei toeta. Haridustee peab olema kõigile tagatud sõltumata nende sissetulekust."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: