Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hanschmidt pole loobunud Eesti suurima kaubanduskeskuse rajamise plaanist

Tallinki ja Eesti Gaasi omanikfirma Infortar ei ole loobunud plaanist rajada Lasnamäele Eesti suurim kaubanduskeskus, mis läheks maksma 150 miljonit eurot. Samas tõdes Infortari juht Ain Hanschmidt, et rentnike leidmine võib osutuda raskeks.

Infortari juht Ain Hanschmidt ütles "Aktuaalsele kaamerale", et kaubanduskeskuse rajamine on veninud eelkõige üheksa aastat väldanud detailplaneeringu kehtestamise tõttu.

Nüüd aga, mil võiks keskust rajama hakata, on jaekaubandus ise muutumises. Hanschmidt ütles, et internetikaubandus tuleb peale ja paljud ettevõtted ei tea, kuidas edasi minna. Suured rahvusvahelised brändid ei tiku enam Eestis uutesse keskustesse tulema.

"Kuna me tahtsime teha Eesti parimat või, ütleme, Baltikumi parimat kaubanduskeskust, siis me tahtsime saada sinna ikkagi moekaubanduse lipulaevasid ja kui me nüüd läbirääkimisi praegusel momendil oleme pidanud, siis me ei ole saanud selliseid kliente nagu oleme tahtnud. Näiteks Zara, mis on moekaubanduse üks paremaid, suuremad kette maailmas, üks lipulaevasid, ei ole praegusel ajal nõus enam laienema ja ei oleks meile kliendiks tulnud," selgitas Hanschmidt.

Ta ütles, et Infortar jätkab projekti elluviimist, kuid ka kiirustamiseks pole mingit põhjust.

"Me vaatame ka praegu, et kaubanduskeskusi on Tallinnas päris palju ja uus T1 on tulemas, vaatame, kuidas tal läheb. Ja kui kliente tekib, kliendid tulevad, siis me tingimata hakkame ka ehitama, sest meil on kõik ehitamiseks valmis, detailplaneering on käes, finantseerimine on olemas, ainult me peame tegema asju, mida kliendid soovivad," rääkis ta.

Hanschmidt pakkus, et praeguste ehitushindade juures läheks täismahus keskuse rajamine maksma 150 miljonit eurot. Peatselt avatav T1 keskus läheb maksma 80 miljonit.

Suurest projektist on tänaseks valmis Tallinki Tennisekeskus. Esialgu räägitud megakeskuse plaanid on muutunud tagasihoidlikumaks. Tallinna poolt 2013. aastal kehtestatud planeeringus on keskuse kaubanduspinnale mõelud 144 000 ja meelelahutusele 22 500 ruutmeetrit.

Eesti suurim kaubanduskeskus Ülemiste laieneb järgmiseks aastaks üldpinnalt 125 000 ruutmeetrile.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: