Tallinki kvartali kasum vähenes 3,6 protsenti 46,1 miljonile

Tallinki juht Paavo Nõgene
Tallinki juht Paavo Nõgene Autor/allikas: Siiim Lõvi /ERR

Kolmandas kvartalis kahanes Tallinki puhaskasum aastaga 3,6 protsenti 46,1 miljonile eurole, samas kui käive kasvas 0,3 protsenti 283,6 miljoni euroni.

Kolmandas kvartalis kasvas kõigil grupi laevadel veetud reisijate arv 2,9 miljonini, mis on 1,2 protsenti rohkem kui eelmise aasta samal perioodil.  Grupi käive kasvas kolmandas kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 900 000 euro võrra ning ulatus 283,6 miljoni euroni. Puhaskasumit teenis kontsern kolmandas kvartalis 46,1 miljonit eurot, mis on 3,6 protsenti vähem, kui 2017. aasta samas kvartalis, teatas Tallink.

Kolmandas kvartalis kasvas reisijate ja veetud kaubaveoühikute arv grupi kõigis geograafilistes segmentides, kuid eelmise aastaga võrreldes kõrgemate kütusekulude ja väiksema prahtimise tulu tõttu on selle aasta kolmanda kvartali kasum 2017. aasta sama kvartali kasumist väiksem.

Tallink Grupi üheksa kuu auditeerimata vahearuande kohaselt vedas grupp esimese üheksa kuuga 7,5 miljonit reisijat, mis on mullusest ligikaudu 70 000 võrra rohkem. Selle aasta esimese üheksa kuuga on Grupp teeninud 41,8 miljonit eurot puhaskasumit, mis on 3,6 miljoni euro võrra vähem kui eelmise aasta samal perioodil. Grupi auditeerimata käive ulatus 723,2 miljoni euroni, mis on 1,5 protsenti vähem, kui eelmisel aastal.

"Tallink Grupi põhitegevuse areng on selle aasta kolmandas kvartalis olnud positiivne – meie laevade ja hotellide opereerimise tulud kasvasid, kuid kvartali tulemust mõjutasid kahe Superfast laeva müügi tagajärjel vähenenud prahtimistulud," ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

Kõige rohkem vedas kontsern reisijaid Eesti-Soome liinidel, kus selle aasta esimese üheksa kuuga veeti rohkem kui 3,9 miljonit reisijat, mis on 1,6 protsenti rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. Samuti veeti ka kaupa kõige rohkem just Eesti-Soome liinidel, kus veeti kokku 184 000 ühikut kaupa, mis on 7,3 protsenti rohkem kui mullu üheksa kuuga.

Kõige suurem reisijate ja veetud kaubaühikute arvu kasv toimus Läti-Rootsi liinil, kus reisijate arv kasvas eelmise aasta üheksa kuuga võrreldes 8 protsenti ning ulatus 623 000 reisijani ning kaubaveo ühikute arv kasvas 34,5 protsenti võrra, ulatudes 11 000 ühikuni.

"Meie kaubaveo äri kasvas selle aasta esimese üheksa kuu jooksul endiselt hästi, andes meie kõikide liinide ühiseks tulemuseks 7,4-protsendilise veetud kaubaveo ühikute tõusu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes.  Selleks, et tagada, et see osa meie ärist ka tulevikus kasvaks, peame me kaubaveo klientidele pakutavat pidevalt edasi arendama ning garanteerima neile ka edaspidi kõige tõhusama ja kvaliteetsema teenuse kaubaveoturul," märkis Nõgene.

"Kuigi reisijate ja kaubaveo ühikute stabiilne kasv on hea uudis, on fakt see, et märgatavalt tõusnud kütusehinnad, vähenenud prahtimistulud, tugev konkurents ja ühe meie laeva planeeritust pikemaajalisem dokkimine selle aasta esimeses kvartalis on kõik avaldanud mõju selle aasta esimese üheksa kuu tulemustele. Me jätkame kogu Tallink Grupi meeskonnaga selle nimel töötamist, et saavutada aasta lõpuks parimad võimalikud tulemused," lisas Tallinki juht.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: