Vaateratta ilmumine Tallinna uue ostukeskuse katusele lükkus uude aastasse

T1 Mall of Tallinna katusele paigaldatav vaateratas.
T1 Mall of Tallinna katusele paigaldatav vaateratas. Autor/allikas: EAS

Vaateratas, mis algsete plaanide järgi pidi püstitatama Tallinnas peagi avatava T1 kaubanduskeskuse katusele oktoobris, saab paika järgmise aasta alguses. Ostukeskuse arendaja teatel tekkis viivitus vaateratta valmistamiseks vajaliku metalli nappuse tõttu.

Vaateratta tootev Hollandi perefirma, 30-aastase lõbustusparkide atraktsioonide tootmise kogemusega ettevõtte Mondial Rides esindaja sõnul on vaateratta eriosade valmistamiseks vajaliku spetsiifilise metalli puudus maailmaturul löönud segi nende tööplaanid, mistõttu ei jõuta Tallinna vaateratast esialgu lubatud ajaks valmis, vahendas atraktsiooni tellinud Super Skyparki meelelahutuskeskuse operaatorfirma juht Alar Kajari.

"Kuna Tallinna vaateratast toodavad Hollandis ligi 10 erinevat alltöövõtjat mitmes erinevas tehases, siis leppisime kokku, et me ei hakka praegu prognoosima ka vaateratta avasõidu täpset kuupäeva, kuid me usume, et see toimub uue aasta esimestel kuudel," ütles Kajari, kinnitades, et ratas on täies mahus töös.

T1 Mall of Tallinna kaubandus- ja meelelahutuskeskus Tallinnas Peterburi tee ääres avab uksed 8. novembril.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: