Uppumine ehitusplatsil: Infortar lubab kehtestada rangemad turvameetmed

{{1626698160000 | amCalendar}}

Möödunud reedel uppus Lasnamäel Tondirabas Infortarile kuuluval mahajäetud ehitusplatsil inimene. Veega täidetud augu asemel oleks pidanud kunagiste plaanide järgi asuma Eesti suurim kaubandus- ja vaba aja keskus Tallink City.

Reedel kell 21.40 saabus päästjatele väljakutse, kus teatati, et Mustakivi Selveri ja Lasnamäe Centrumi vahel asuvas karjääris on uppumisohus keskealine meesterahvas.

Päästjad tõid teadvuseta mehe kaldale ning andsid ta üle kiirabile, kellel kannatanu elustamine kahjuks tulemusi ei andnud, öeldi ERR-ile päästeametist

"Sinna on ka varasemalt päästjad oma veeohutusalase ennetustöö käigus politsei kutsunud, kuna rikutakse avalikku korda," märkis päästeameti pressiesindaja Liina Valner.

Politseist öeldi ERR-ile, et menetlust ei alustatud. Hukkunu täpsema surmapõhjuse selgitamiseks saadeti surnukeha kohtuarstlikku ekspertiisi.

Infortarist öeldi ERR-ile, et tegemist on äärmiselt kurva ja traagilise juhtumiga.

"Punane 76 asuv kinnistu on olnud ohutuse tagamiseks juba aastaid ümbritsetud piirdeaiaga ning sellele on elanike teavitamiseks paigaldatud kahes keeles sildid "eramaa", "sisenemine keelatud" ja "eluohtlik". Kuna teavitusmärke on pidevalt varastatud, aeda lõhutud ning harvad pole ka juhud, kus korrarikkujad muutuvad agressiivseks aia parandajate suhtes, oleme teavitanud munitsipaalpolitseid, käinud koos linnaosavalitsuse esindajatega territooriumi hindamas ning küsinud abi probleemi lahendamisel," lausus Infortari turundusjuht Mart Mikk.

Mikk ütles, et nüüd kohtutakse linnaosavalitsusega, et otsustada, millised meetmed turvalisuse tagamiseks kasutusele võtta. "Peale antud sündmust peame koos linnaosavalitsusega ühiselt täiendavad, senisest veel rangemad meetmed kasutusele võtma," nentis ta.

Päästeametist öeldi, et järgmisel nädalal on Lasnamäe komandopealikul plaanis kokku kutsuda ümarlaud, kuhu kuulub nii Infortari kui ka linnaosavalitsuse esindaja, et probleemile tähelepanu juhtida ning sellele lahendus leida.

Svet: maa omanik vastutab, kuid inimene peab ise ka vastutama

Ala ohtlikkusele on tähelepanu juhtinud ka Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet, kes ütles mullu septembris ERR-ile, et linnaosavalitsusse on juba mõnda aega tulnud teateid, et kohalikud jalutavad krundil ning keegi olevat isegi veega täitunud augus ujumas käinud.

Svet ütles esmaspäeval, et juhtunu on tragöödia hukkunu lähedastele ja avaldas lootust, et midagi sellist enam ei juhtu.

"Linnaosavalitsus hakkas juba mullu suhtlema infortariga, et lõpetada ala illegaalne kasutus inimeste poolt. Infortar on meie hinnangul juba palju teinud. Inimesed lähevad sinna päevitama, ujuma, tegemist on karjäärilaadse veekoguga, mis võib tunduda selleks sobiv koht," rääkis Svet.

Sveti sõnul saab maa omanik alati rohkem teha, et inimesed ohtu ei satuks, kuid osa vastutusest peaks ka inimesel endal olema. "Maaomanik alati vastutab, et tema omand ei kujuta ohtu inimestele. Meie hinnangul on tehtud päris palju, et ohutust tagada. Iga aed on kangutatav, hoiatussildid ei pruugi inimestele mõjuda," lausus ta.

Sveti sõnul soovib linnosa, et alale võimalikult kiiresti midagi ehitataks. Tema teada on Infortaril sinna plaanis rajada ehituspood. 

Mart Mikk ütles, et Infortar teeb praegu ettevalmistusi kinnistule kaubandusettevõtte rajamiseks.

Alale pidi kerkima Infortari suurprojekt, meelelahutus- ja kaubanduskeskus Tallink City, mis ideena käidi välja juba nullindatel. Mullu sügisel kinnitati Tallinki omanikfirmast Infortarist ERR-ile, et hiidkeskuse idee on vähemalt praegu maha maetud.

2013. aastal võttis Tallinna linnavolikogu vastu Lasnamäele Peterburi tee ja Laagna tee vahelisele alale kavandatud Tallink City detailplaneeringu. Planeeringu järgi oli keskuse kaubanduspinnale mõeldud 144 000 ja meelelahutusele 22 500 ruutmeetrit.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: