Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERJK valis uueks esimeheks Liisa Oviiri

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) valis neljapäeval uueks esimeheks sotsiaaldemokraat Liisa Oviiri, kes edestas vastaskandidaat Kaarel Tarandit vaid ühe häälega.

Oviir kogus viis, komisjoni aseesimehena jätkav Tarand neli häält.

ERJK-s on kokku üheksa liiget: lisaks Oviirile ja Tarandile veel Vello Andres Pettai, Airi Mikli, Tõnis Mölder, Helen Hääl, Väino Linde, Paul Puustusmaa ja Anne Hansberg.

Sotsiaaldemokraatide (SDE) riigikogu fraktsioon otsustas augustis erakondade ERJK esimehe Ardo Ojasalu komisjonist tagasi kutsuda, kuna selgus, et Ojasalu juhitud MTÜ Korruptsiooniradar on saanud Vabaerakonnalt iga kuu 5000 eurot. Sellest poole moodustas Ojasalu palk.

Sotsid esitasid Ojasalu ERJK liikmeks oma esindajana 2011. aastal kui ka komisjon loodi. Ojasalu astus 2017. aastal sotsiaaldemokraatidest välja.

SDE saatis komisjoni uueks liikmeks Liisa Oviiri.

Liisa Oviir oli sunnitud parlamendist lahkuma, kui Urve Palo astus tagasi ministrikohalt ja siirdus riigikogusse. Oviir oli Palo asendusliige.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: