Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Liisa Oviir riigikogu valimistel ei kandideeri

Hiljuti erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) juhiks saanud sotsiaaldemokraat Liisa Oviir teatas reedel erakonnakaaslastele saadetud kirjas, et ei kandideeri eelolevatel riigikogu valimistel, vaid pühendub komisjoni juhtimisele.

Oviir märkis kirjas oma valikut põhjendades, et tema hinnangul on ebaeetiline võtta ERJK juhi töö kõrvalt aktiivselt osa riigikogu kampaaniast. "Iseenda üle valvata oleks väär ja võiks kahjustada komisjoni mainet. Seega tegin otsuse mitte osaleda järgmistel riigikogu valimistel, vaid pühendada end ülesannete täitmisele erakondade rahastamise järelvalve komisjonis," kirjutas Oviir.

Ta lisas, et selle sammuga ei loobu ta poliitikast. "Ma olen ja jään ühiskondlikult aktiivseks. Aga poliitikasse panustamiseks ei pea olema palgaline poliitik. Ma jätkan ühiskondlikus elus, andes oma panuse teemades, mis on minu jaoks olulised, kus ma näen, et regulatsioonid on ebapiisavad või ühiskondlik suhtumine vajab muutmist."

Oviir ütles ERR-ile, et lisaks komisjoni juhtimisele ja ühiskondlikule tegevusele näeb Oviir end tööalaselt tulevikus tegutsemas oma põhivaldkonnas, milleks on õigusteadus.

"Mind poliitika huvitab ja ma olen tugeva sotsiaalse närviga, aga samas ma ei ole hetkekski ka poliitikasse tulles arvanud, et minust saabki ülejäänud eluks karjääripoliitik. Ma kogu aeg arvasin, et ma annan enda panuse. Ja nüüd mulle tundus, et see on see hetk, kus mul on võmalik anda panust teisel viisil," rääkis Oviir oma poliitikast lahkumise põhjustest.

Huvide konflikti vältimiseks juhib sotsiaaldemokraatliku erakonna Harju- ja Raplamaa piirkonna kampaaniat piirkonna aseesinaine Pille Petersoo.

Liisa Oviir kuulub sotsiaaldemokraatlikku erakonda 31. märtsist 2014. Poliitikasse sattus ta 2015. aasta sügisel, kui temast sai Taavi Rõivase valitsuse ettevõtlusminister. Selles ametis oli ta 23. novembrini 2016. Pärast valitsusvahetust läks Oviir Urve Palo asendusliikmena riigikokku, mille liige ta oli tänavu augustini, mil Palo otsustas parlamenti naasta.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: