ERJK lükkas esimehe valimise septembrisse

Neljapäeval kogunenud erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) lükkas uue esimehe valimise septembrikuusse.

ERJK keskerakondlasest liige Tõnis Mölder ütles ERR-ile, et edasilükkamine toimus seetõttu, et Liisa Oviir, kes sotside poolt tagasi kutsutud senise juhi Ardo Ojasalu asemel komisjoni liikmeks saata otsustati, on veel riigikogu liige kuni neljapäeva südaööni. Komisjonis ei tohi aga riigikogu liikmeid olla.

Mölder rääkis, et komisjon otsustas Vabaerakonnale saata märgukirja ja otsustada nende vastuste põhjal, kas üldse ja milliseid rikkumisi on teinud Vabaerakond makstes MTÜ Korruptsiooniradarile igakuiselt 5000 eurost toetussummat.

"Komisjoni jaoks oli üks põhiline murekoht see, et milliseid teenuseid ja millist kaupa on Vabaerakond saanud vastu selle 5000 euro eest, mida ta igakuiselt sellele MTÜ-le annetab. Kas siin võib olla tegemist ka sellega, et MTÜ osutab erakonnale mingit sellist teenust, mida ta ei võiks osutada ilma tasu saamata," lausus Mölder.

"Meie jaoks tekitas väga huvitava olukorra see, et nii Vabaerakond kui ka MTÜ Korruptsiooniradar on registreeritud ühele aadressile, mis tähendab, et nad jagavad kontoripinda. Siin võiks kohe püstitada küsimuse, et kes katab rendikulud?"

Mölder rääkis, et MTÜ-l Korruptsiooniradar on olemas ka nõukogu, kuhu kuuluvad Karli Lambot, Ignar Fjuk (RE), Peeter Kümmel, Andres Herkel (VE) ja Hanno Matto (SDE).

Sotsiaaldemokraatide riigikogu fraktsioon otsustas kolmapäeval Erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) esimehe Ardo Ojasalu komisjonist tagasi kutsuda.

Eelmisel neljapäeval selgus Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli intervjuust, et erakondade rahastamise üle järelevalvet tegeva komisjoni esimehe Ardo Ojasalu juhitud MTÜ Korruptsiooniradar on saanud Vabaerakonnalt iga kuu 5000 eurot. Sellest poole moodustas Ojasalu palk.

Sotsid esitasid Ojasalu ERJK liikmeks oma esindajana 2011. aastal kui ka komisjon loodi. Ojasalu astus 2017. aastal sotsiaaldemokraatidest välja.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: