Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ivanova võtaks Vene teatri jaoks raha metsavendade liidult

{{1540901100000 | amCalendar}}
Olga Ivanova
Olga Ivanova Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu liige Olga Ivanova esitas 2019. aasta riigieelarvele muudatusettepanekud, et sihtasutuse Eesti Pere ja Eesti Endiste Metsavendade Liidu toetuste kärpimise arvelt rahastada Vene teatrit, integratsiooni sihtasutust ning õigeuskliku Kaasani kirikut Tallinnas.

Oma ettepanekut põhjendab Ivanova sellega, et sihtasutuse Eesti Pere asutamise põhjused on ebamäärased ning ei ole ka selge, millise ministeeriumi valitsemisalas hakkab sihtasutus tegutsema ning kes on võtmeisikud, kes asuvad seda ka juhtima või tegevust sisustama.

"MTÜ Endiste Metsavendade Liidu finantseerimine justitsministeeriumi eelarvest samuti on ebaloogiline," põhjendab Ivanova riigikogu rahanduskomisjonile tehtud ettepanekutes.

Ivanova soovib, et Vene teatrile eraldada täiendavalt 500 000 eurot, integratsiooni sihtasutusele 100 000 eurot ja 500 000 eurot siseministeeriumi investeeringutesse, eesmärkiga toetada Kaasani kiriku renoveerimist.

Riigikogu liikmetel on muudatusettepanekute tegemiseks riigieelarvele aega kolmapäeva õhtuni, komisjon arutab ettepanekuid eeldatavasti järgmisel nädalal.

Isamaa seisukohad on vastupidised

Isamaa liige, Tallinna volikogu aseesimees Mart Luik ütles, et isamaa väärtused ja seisukohad on Ivanova omadega "äärmuslikult vastandlikud".

"Isamaa leiab, et Lennart Meri ammune idee Eesti Pere Sihtkapitali rajamiseks väärib kindlasti elluviimist, sest meil tuleb suunata oma põhipingutus võimalikult parima perepoliitika väljatöötamiseks ja elluviimiseks, mis kindlustaks eesti rahva kestmist. Endised metsavennad aga andsid Eesti eest kõik ebavõrdses võitluses okupantidega ja meie väike riik peab neid meeles pidama," kommenteeris Luik.

"Vene Teatriga on aga sellised lood, et kui uskuda "Aktuaalse kaamera" teemakohast uudist, siis polegi neil põletavat lisaraha vajadust. Rahamure lahendus olevat juba Kultuuriministeeriumiga läbi räägitud," lisas ta.

 

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: