Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Riigieelarve eelnõule laekus kokku 60 muudatusettepanekut

2019. aasta riigieelarvele esitasid riigikogu fraktsioonid ja liikmed kokku 60 muudatusettepanekut. Rahanduskomisjon hakkab neid arutama järgmisel nädalal.

Vabaerakond esitas 26 muudatusettepanekut, Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) 16, Reformierakond kümme. Fraktsioonidest sõltumatult esitasid oma ettepanekud veel Aivar Sõerd, Urmas Kruuse ja Urve Tiidus Reformierakonnast ning sõltumatu saadik Olga Ivanova.

EKRE näiteks soovib vähendada presidendi kantselei, rahvusringhäälingu, inimõiguste instituudi ja ettevõtluse sihtasutuse (EAS) kulusid. Samuti on EKRE ettepanekute seas vähendada Kreeka jaoks antavat finantsabi ning toetada politseinike- ja piirivalveametnike palgatõusu.

Vabaerakonna fraktsioon soovib muuhulgas eraldada kodulähedaste lasteaiakohtade loomiseks 65 miljonit eurot, rahastada teadusajakirja "Horisont", anda lisaraha prokuratuurile ja kohtutele menetlustähtaegade kiirendamiseks. Ka soovib Vabaerakond lisarahastust kaitseliidule ja mitmetele seltsidele.

Reformierakond soovib üürikorterite rajamise programmi arvelt võtta raha teadus- ja arendustegevuseks, vähendada tasuta ühistranspordi toetus ja suunata raha Eesti idapiiri arendamisse.

Kaks ettepanekut on selle kohta, et riik ei panustaks raha Eesti Energiasse, ühe neist tegi Aivar Sõerd, teise Vabaerakond. Riigieelarvega on ette nähtud on Eesti Energia aktsiakapitali suurendamine 143 miljonit euro võrra.

2019. aasta riigieelarve kulude maht on kokku 11,3 miljardit ja tulude maht 11,06 miljardit eurot. 

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: