X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Putin hoiatas kirikulõhe tagajärgede eest

Vene president Vladimir Putin hoiatas kolmapäeval tõsiste tagajärgede eest, mille toob endaga kaasa Ukraina õigeusu kiriku autokefaalia otsusest põhjustatud kirikulõhe.

Putin kommenteeris kolmapäeval esmakordselt Konstantinoopoli patriarhaadi otsust tunnustada Venemaa vastuseisust hoolimata Ukraina õigeusu kiriku sõltumatust.

"Ma tahan rõhutada ühte: nii tundliku sfääri politiseerimine viib alati väga tõsiste tagajärgedeni, eriti nende jaoks, kes seda teevad," ütles Vene riigipea

Putinil on tihedad sidemed Vene õigeusu kiriku juhi patriarh Kirilliga ja tema sõnul tähendab Ukraina kiriku samm katset katkestada sidemed Vene kiriku ja välismaal elavate usklike vahel.

"Meie ühine kohus on säilitada vaimne ja ajalooline ühtsus," teatas Putin.

Putin: Venemaa kasutab kõiki võimalusi kaasmaalaste kaitsmiseks

Vene president Vladimir Putin lubas kasutada välismaal elavate kaasmaalaste õiguste ja huvide kaitseks kõiki võimalikke mehhanisme.

"Me kaitseme otsustavalt teie huvisid ja õigusi, kasutades selleks kõiki olemasolevaid kahepoolseid ja rahvusvahelisi mehhanisme," ütles Putin kolmapäeval vene kaasmaalaste maailmakongressil.

Tema sõnutsi jätkab riik välismaal elavate kaasmaalaste õiguste kaitse ja toetamise fondi abistamist.

Vene president meenutas, et selle fondi osalusel on 20 riigis loodud 26 õigusabikeskust, asjatundlikku õigusabi sai üle 70 000 inimese.

Putin rõhutas kongressil, et maailmas on kujunemas keeruline olukord, suureneb pinge ja ettearvamatus, õõnestatakse rahvusvahelise õiguse aluseid, "käiku lähevad veneviha ja muud ründava äärmusrahvusluse vormid", eriti Ukrainas, Baltimaades ja hulgas teistes riikides.

"Ajalugu kirjutatakse ümber, võideldakse mälestusmärkide ja vene keelega. Inimesi hirmutatakse ja lausa terroriseeritakse. Iga inimese jaoks loomulik püüd säilitada oma rahvuslikud juures kuulutatakse kuriteoks, separatismiks, rikutakse sõnavabaduse ja oma tavade järgimise säilitamise õigust," väitis Putin.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: