Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Reformierakonnal on ringkondade esinumbrid koos

Reformierakonna esinumbrid ringkondades.
Reformierakonna esinumbrid ringkondades. Autor/allikas: (Foto: ERR)

Reformierakond on pannud põhimõtteliselt paika oma esinumbrid valimisringkondades eelseisvatel riigikogu valimistel - võrreldes nelja aasta taguste valimistega on 12 valimisringkonnast uued esinumbrid pooltes.

Tallinna kolmes valimisringkonnas saab uue esinumbri Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosa, kus suure tõenäosusega seatakse esinumbriks erakonna auesimees Siim Kallas. Eelmistel valimistel märtsis 2015 oli selle ringkonna esinumber Keit Pentus-Rosimannus, kes sai 5716 häält.

Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosa esinumbriks saab erakonna Tallinna piirkonna juht Kristen Michal, kes oli esinumber seal ka eelmistel valimistel. Michal kogus siis 4766 häält.

Mustamäe ja Nõmme esinumbrina jätkab Urmas Paet, kes eelmistel valimistel pälvis 7868 valija usalduse.

Eesti suurimas ja konkurentsitihedaimas valimisringkonnas Harju- ja Raplamaal kandideerib Reformierakonna uus esimees Kaja Kallas. Eelmistel valimistel kandideeris seal tollane esimees Taavi Rõivas, kes sai 15 881 häält.

Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa esinumbriks saab sel korral ilmselt Kalle Laanet. Eelmine kord juhtis oravate nimekirja Lääne-Eestis ja saartel Urve Tiidus, kes sai 4117 häält.

Järva- ja Viljandimaa esinumbriks saab Jürgen Ligi, kes oli erakonna esinumber seal ka eelmistel valimistel ning kogus 6757 häält.

Ehkki Taavi Rõivas soovis ise kandideerida Tallinnas, peab ta eelseisvatel valimistel leppima kandideerimisega Lääne-Virumaal. Eelmistel valimistel kandideeris Eesti väikseimas valimisringkonnas Reformierakonna esinumbrina Valdo Randpere, kes sai 3170 häält.

Ida-Virumaal läheb ennekõike eestlaste hääli püüdma Eerik-Niiles Kross. 2015. aasta valimistel oli Ida-Virus Reformierakonna esinumber Deniss Boroditš, kes tänaseks on erakonnast lahkunud. Boroditši saagiks jäi napp 769 häält.

Jõgeva- ja Tartumaa esinumbrina jätkab ilmselt Urmas Kruuse, kes eelmistel valimistel kogus 5960 häält.

Tartu linnas tõuseb esinumbriks linnapea Urmas Klaas, kes eelmistel valimistel oli nimekirjas alles kolmas. Siis juhtis nimekirja Ants Laaneots, kes sai 5920 häält.

Võru-, Valga- ja Põlvamaal soovib ka seekord esinumbri kohta erakonna endine esimees Hanno Pevkur. Nelja aasta eest sai Pevkur Lõuna-Eestis 3816 valija toetuse.

Pärnumaal jätkab esinumbrina Toomas Kivimägi, kes eelmistel valimistel sai 7603 häält.

Järgmise nädala esmaspäevaks, 5. novembriks peavad kõik Reformierakonna nimekirjas kandideerida soovijad sellest erakonnale teada andma. Reformierakonna sisevalimised toimuvad kahes osas: 9.-12. novembrini hääletatakse, kes pääsevad ringkondade nimekirjadesse. 5.-12. detsembril toimub sisevalimiste teine voor, kui hääletatakse üldnimekirja. Lõplikult kinnitab Reformierakonna valimisnimekirja erakonna üldkogu 12. jaanuaril.

Eelseisvad riigikogu valimised toimuvad 3. märtsil.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: