Mikser: keegi partei tipus olijatest tahab anda Kaja Kallasele kollast kaarti

Sven Mikser
Sven Mikser Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Sotsiaaldemokraadist välisministri Sven Mikseri hinnangul ei ole Reformierakonna peasekretäri väljavahetamine tehniline käik, vaid keegi partei tipu lähedal olijatest tahab anda Kaja Kallasele kollast kaarti.

"Pühapäevaõhtune uudis Reformierakonna peasekretäri väljavahetamisest ei ole kindlasti vaid tehniline käik ega ammugi mitte tingitud Kert Valdaru pürgimisest riigikogusse. Keegi partei tipu lähedal tahab anda Kaja Kallasele kollast kaarti. Kes? On see Michal? Ansip? Keegi kolmas? Oravapada podiseb päris teraval tulel," kirjutas Mikser sotsiaalmeedias.

Mikser vihjab, et suurimaks parteisiseseks väljakutse esitajaks Kallasele võib saada Reformierakonna endine esimees Andrus Ansip. Mikseri sõnul oli Ansipi möödunud nädala sisepoliitiline avaldus Euroopa Komisjoni liikmele küll mitte kõige kohasem, kuid loogiline ja ootuspärane.

"Eurovalimisteni jääb veel umbkaudu pool aastat ja Reformierakonna valimisnimekirja esinumbri soov ennast valijale meelde tuletada on seega igati loomulik. Seda enam, et tema stardipositsioon on viie aasta tagusega võrreldes kesisem."

Mikseri hinnangul võib Ansip möödunud nädala infovooga rahul olla, sest tema esinemine pani eetri kihama.

"Seda erinevalt Reformierakonna formaalse liidri Kaja Kallase viimase aja ilmumistest, mis sunnivad paremal juhul vaid õlgu kehitama. Viimane asjaolu on erakonnale tõsine murekoht, sest esimees, kelle saabumist ootasid omad kui õnnistust ning kelle tulek tekitas konkurentides aukartust ja hirmu, ei ole loodetud moel lendu läinud ning liidrivahetusest loodetud uus hingamine on suvekuudega vaikselt ära visisenud."

Mikseri arvates ei kujuta Kristen Michali tegevus Tallinna linnavolikogu lippurina Kallase liidrirollile erakonnas nähtavat ohtu või avalikku väljakutset, kuid Ansipi hoogustuv eurovalimiste-kampaania küll.

"Eriti kui selle kampaaniaga peaksid aktiivselt liituma ka nimekirja teine ja kolmas number Taavi Rõivas ja Urmas Paet. On ju ka nende kahe jaoks just Europarlamendi valimised need "pärisvalimised" ja kummalgi on nii iseendale kui erakonnale üht-teist tõestada. Eriti Rõivasel, sest ei ole just tavaline, et möödunud parlamendivalimistel suurimas valimisringkonnas erakonna parima tulemuse teinud kandidaat pagendatakse uute valimiste lähenedes kõige väiksemasse ringkonda."

Alles kevadel Reformierakonna peasekretäri ametisse saanud Kert Valdaru teatas pühapäeval erakonnakaaslastele saadetud kirjas, et kandideerib kevadel riigikogu valimistel ja paneb peasekretäri ameti maha.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: