Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ÜRO: Jeemenis on 250 000 inimest silmitsi katastroofiga

Foto: Essa Ahmed/AFP/Scanpix

Jeemenis on 250 000 inimest silmitsi katastroofiga, mis tähendab nälga, surma ja viletust, ütles ÜRO humanitaarabijuht Mark Lowcock.

Lowcocki sõnul on Jeemenis aset leidmas olukorra "märkimisväärne, dramaatiline halvenemine".

Jeemenis on raskusi piisavas koguses toidu hankimisega 20 miljonil inimesel ehk 67 protsendil kogu elanikkonnast. Tegemist on 15-protsendise juurdekasvuga võrreldes eelmise aastaga.

Maailmas on viieastmeline skaala toidupuuduse ja alatoitumuse taseme määratlemiseks. Kui eelmisel aastal ei olnud 5. astmel veel ühtegi jeemenlast, siis praegu on neid 250 000, ütles Lowcock. 4. astmel on ligi viis miljonit inimest 152 Jeemeni piirkonnas 333 piirkonnast.

ÜRO taotleb Jeemeni jaoks järgmiseks aastaks viis miljardit dollarit

ÜRO teatas esmaspäeval, et taotleb viis miljardit dollarit järgmisel aastal humanitaarabi andmiseks umbes 20 miljonile jeemenlasele ehk umbes 70 protsendile elanikkonnast.

ÜRO humanitaarabijuht Mark Lowcock ütles, et igal aastal on vaja täiendavalt miljard dollarit.

26. veebruaril korraldatakse Genfis Rootsi, Šveitsi ja ÜRO toetusel Jeemeni doonorkonverents.

Hiljuti Jeemenit külastanud Lowcock ütles, et riigis ei ole veel lõppenud vaenutegevus, kuigi vägivald tundub olema vähenenud. Ta väljendas lootust, et Rootsis alanud rahuläbirääkimised viivad positiivse tulemuseni. Ta mõistis hukka humanitaarabi kohaletoimetamise takistamise, rõhutades samas, et Jeemen vajab abi ka oma majanduse ülesehitamiseks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: