Paavst külastab ajaloolisel visiidil Araabia poolsaart

Katoliku kiriku praegune pea Franciscus külastab esimese paavstina ajaloos Araabia poolsaart.

Paavst külastab Araabia Ühendemiraate, kus tänavu peetakse sallivuse aastat, mille eesmärk on vaigistada islamifanaatikuid ning anda rohkem jõudu mõõduka islami esindajaile. Araabia Ühendemiraatide ajakirjanduse väitel aga ei tea enamik riigi kodanikest paavsti visiidist midagi ning vaid vähesed teavad, kes paavst üldse on, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sallivuse aasta puhul on Araabia Ühendemiraatidesse kutsutud palju maailma tähtsamate usundite esindajaid, kelle kõigiga kirikupea ka kohtuda loodab. Selleks kulub mitu päeva, aga teisipäeval kavatseb ta Ühendemiraatide katoliiklastele missa pidada.

Ühendemiraatides elab mitutuhat katoliiklast, suurem osa neist küll filipiinlastest võõrtöölised.

Araabia Ühendemiraatide valitsustegelaste sõnul on paavsti visiit vajalik eeskätt näitamaks maailmale, et suurem osa moslemeid pole verejanulised fanaatikud, vaid täiesti koostöövõimelised ning sallivad inimesed, kes tunnistavad enda oma kõrval ka teisi seisukohti.

Suurbritannias elades sain ma aru, et me ei ole maailmas üksi. Maailm on mosaiik, mis on kaunis vaadata, kui kõik tükid korralikult kokku panna," märkis Araabia Ühendemiraatide sallivusminister Nahyan bin Mubarak al-Nahyan.

Poolsaare teistesse riikidesse paavst oma ajaloolisel visiidil ei jõua. Enne Roomast lahkumist tuletas ta aga meelde Araabia poolsaare kõige halvemas olukorras olevat riiki, kauakestnud kodusõja käes vaevlevat Jeemenit.

"Jeemeni elanikud on kauakestnud konfliktist ära vaevatud ja tohutult palju on nälga kannatavaid lapsi, aga toitu sinna viia ei lubata," nentis ta.

Vatikan loodab, et pärast paavsti visiiti tugevneb katoliku kiriku mõju poolsaarel ning sealsete ametivõimudega ei pea nõnda palju kemplema õiguse pärast uusi kirikuid ehitada.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: