Rootsis algas Jeemeni rahukõneluste järjekordne voor

Rootsis algasid taas Jeemeni rahukõnelused. Vaenupooled - Jeemeni valitsuse ja šiiamässuliste huthide juhid - ei ole kohtunud enam kui kaks aastat.

Suurt läbimurret ei seekordsest voorust ei oodata, küll aga lepiti kokku, et Rahvusvahelise Punase Risti vahendusel vahetatakse vange, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Jeemeni valitsus nõuab huthide lahkumist strateegilisest Hodeida linnast, huthid nõuavad Sanaa lennujaama täielikku avamist. Vastasel juhul ähvardatakse lennujaam ÜRO lennukitele sulgeda.

Saudi Araabia toetatud valitsuse ja Iraaniga seostatud huthi mässuliste sõjas on hukkunud üle 10 000 inimese ja 14 miljonit inimest ähvardab nälg.

"Riigi institutsioonid on löögi all. Riigi killustatus teeb suurt muret ja meil tuleb tegutseda praegu, enne kui me kaotame kontrolli Jeemeni tuleviku üle. Te kõik otsite poliitilist lahendust. Lähemad päevad on verstapostiks. See on tähtis sündmus. Ma ei anna alla, ärgu keegi meist andku alla hoolimata väljakutsetest,
mille ees me seisame. Tehkem tööd hea tahtega, heas usus, energiliselt ja pühendumisega ja olen kindel, et jõuame rahusõnumini Jeemeni inimestele," rääkis ÜRO eriesindaja Jeemenis Martin Griffiths.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: