Mupo: Põhja-Tallinnas muudavad valesti parkijad lumekoristuse võimatuks

Valgevase tänav Tallinnas 3. veebruaril.
Valgevase tänav Tallinnas 3. veebruaril. Autor/allikas: Karin Koppel/ERR

Põhja-Tallinnas kontrollreidil käinud munitsipaalpolitsei teatas, et sealsed elanikud ei hooli liiklusmärkidest ja pargivad keelutsoonis, mistõttu ei saa lumekoristusmasinatega tänavaid puhastada.

Kahe tunni jooksul korraldatud kontrollkäigul Vabriku, Valgevase, Malmi ja Volta tänaval tabasid mupo Põhja-Tallinna piirkonnainspektorid 50 rikkujat.

Kõik valesti pargitud sõidukid asusid liiklusmärkidega reguleeritud alal, kus parkimine on keelatud kord nädalas kolme tunni jooksul, et oleks võimalik tänavaid puhastada. Trahvi sai 20 sõidukiomanikku ja kümnele juhile selgitati asju suuliselt.

"Rohkem lihtsalt ei jõudnud, kell sai enne 12 ja meid ootasid teised töökohustused," ütles Põhja-Tallinna peainspektor Pavel Boitsov. "Olukord oli tegelikult päris masendav. Mis mind kõige rohkem hämmastab - kõik on tehtud selleks, et inimesel oleks parem, mugavam ja turvalisem. Sa ei pea tegema midagi muud, kui pargi oma auto üks kord nädalas kolmeks tunniks veidi eemale – see ei ole ju liiga raske."

Mupo Põhja-Tallinna inspektorid plaanivad järgmist kontrollkäiku juba teisipäeval. 

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: