Eestlased kulutasid mullu välismaal reisimisele miljard eurot

Foto: ERR

Eestlaste jõukuse kasv peegeldub ka nende reisiharjumustes. Soojamaareiside populaarsus möödunud aastal kasvas, samuti kulutasid eestlased puhkusereisidele rohkem raha kui varem, selgub Eesti Panga statistikast.

Bulgaaria, Egiptus, Kreeka ja Türgi - just need riigid on eestlaste seas kõige populaarsemad sihtkohad puhkamiseks ning mullu reisiti neisse riikidesse rohkem kui aasta varem. Kaheksa aastat järjest on kasvanud ka Horvaatia populaarsus.

"Bulgaariasse kasvasid reisid 40 protsenti võrreldes 2017. aastaga. Türgiga oli ka väga suur kasv, aga me ikkagi ei ole saavutanud Türgi 2015. aasta taset, mil sinna reisis kõige suurem arv inimesti," kommenteeris Eesti Panga statistikaosakonna spetsialist Tarass Snitsarenko.

Keskpanga statistikat kinnitab ka reisikorraldajate kogemus.

"Eestlased puhkavad järjest rohkem ja reisivad järjest rohkem. Kui näiteks võrrelda üle-eelmise aasta ja eelmise aasta numbreid, võib öelda, et keskmiselt kusagil kümme protsenti rohkem käis eestlasi puhkusel. Sihtkohtade valik on kindlasti laienenud - kui varem puhati rohkem Euroopa piires, siis nüüd puhatakse ka kaugemates kohtades," ütles Estraveli turundusdirektor Airi Ilisson-Cruz.

Ehkki pakettreisid on jätkuvalt populaarseimad, ostetakse üha sagedamini ka lennupileteid kaugematesse ja eksootilisematesse sihtkohtadesse, nagu Kuuba, Mehhiko, Dubai. Uus trend on ka laevakruiisid, mis pole enam harjumuspäraselt pensionäride pärusmaa - keskmiselt ostavad kruiisireisi 30-40-aastased eestlased.

"Sellest tulenevalt ollakse nõus maksma natuke rohkem ka lennukipiletite eest, natuke rohkem maksma ka sihtkoha hotellide eest, natuke rohkem ka erinevate puhkusepakettide eest, kuna pakettide valik on iseenesest laiem," kirjeldas Ilisson-Cruz eestlaste muutunud reisimisharjumusi.

Et reisid võetakse ette üha kaugemale, viibitakse sihtkohas kauem, mistõttu kulub puhkamisele ka enam raha. Möödunud aastal kulutasid eestlased välismaal reisimisele kokku miljard eurot.

"Arvatavasti inimeste heaolu on paranenud viimasel ajal, seepärast nad julgevad kulutada rohkem reisidele," kommenteeris Snitsarenko tendentsi, pidades võimalikuks, et suuremate kulutuste põhjuseks on sissetulekute kasv.

Sissetulekute kasvuga kaasnevast soovist kaugemal, pikemalt ja paremini puhata on aga kannatanud meie naaberriigid - Soome, Rootsi, Lätti, Leetu, Taani ja Norrasse reisisid eestlased möödunud aastal vähem kui aasta varem.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: