Loodmaa: Eesti turism vajab rohkem otseühendusi

Verni Loodmaa
Verni Loodmaa Autor/allikas: ERR

Võrreldes lähiriikidega on turismi kasv olnud Eestis tagasihoidlik, mistõttu tuleks panustada senisest rohkem otseühendustesse, ütles hotellide ja restoranide Liidu esimees Verni Loodmaa.

Eelmisel aastal kasutas majutusettevõtete teenuseid 1,45 miljonit siseturisti ja 2,14 miljonit välisturisti. 2017. aastaga võrreldes siseturistide arv suurenes neli protsenti ja välisturistide arv vähenes ühe protsendi.

Soome turiste, keda oli majutatud välisturistide üldarvust 39 protsenti, oli majutusettevõtetes 9 protsenti vähem kui 2017. aastal. Rohkem turiste saabus mitmetest Euroopa Liidu riikidest, samuti peatus majutusettevõtetes rohkem turiste Venemaalt ja Aasia riikidest.

Loodmaa ütles ERR-ile, et turistidel on täna sihtkohti, kuhu reisida, palju. "Kõik riigid, ka meie lähiriigid teevad aktiivselt tööd selle nimel, et turiste võimalikult palju enda juurde saada. Tuleb tõdeda, et võrreldes lähiriikidega on meie kasv tagasihoidlik, eriti välisturistide osas."

"Pluss üks protsenti näitab, et peame välisturgudel tegema tublisti tööd, peame täiendavalt panustama oma kättesaadavusse. Eelkõige otseliinidesse, et inimesed saaks Tallinna jõuda. Siis võiksid tulemused ka paraneda," lisas ta.

Loodmaa tõi välja, et Soomes kasvas ainuüksi Euroopa riikidest saabunud turistide arv neli protsenti ja Leedus ja Lätis vastavalt kaheksa ja kuus protsenti.

Soome turistide vähenemise kohta lausus Loodmaa, et maailm on rohkem avanenud, odavlennufirmad teinud tublit tööd.

"Paljud sihtkohad, mis oma kauguse või rahaliste vahendite tõttu olid soomlastele kättesaamatud, on täna muutunud kättesaadavaks. Rahakott on paksem ja nad teevad julgemaid valikuid," selgitas ta trendi.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: