Kaljulaid Soome turistide vähenemisest: igal majandusprotsessil on kaks poolt

Raimond Kaljulaid ja Toomas Kivimägi
Raimond Kaljulaid ja Toomas Kivimägi "Esimeses stuudios". Saatejuht Anna Pihl. Autor/allikas: ERR

Põhja-Tallinna linnaosavanem Raimond Kaljulaid peab mõneti paratamatuks seda, et Soome turistide arv väheneb ajal, mil Eesti tõstab jõudsalt oma elatustaset.

Turistide arv tervikuna kasvas Eestis eelmisel aastal ühe protsendi võrra, kuid välisturistide arva langes protsendi võrra ning konkreetselt Soome turistide arv vähenes mullu üheksa protsenti.

Kaljulaid (KE) ütles ETV saates "Esimene stuudio", et statistika räägib elatustasemete ühtlustumisest ning Eesti ei ole enam odava alkoholi ja muude kaupade ja teenuste puhul sihtriigina nii aktuaalne. "Igal majandusprotsessil on kaks poolt," tõi Kaljulaid esile viimaste aastate kiire palga- ja hinnatõusu.

Ühtlasi tuleb Kaljulaidi sõnul arvestada seda, et Soome majandusel läheb hästi ning põhjanaabrid saavad lubada endale rohkem lennureise kaugematesse sihtkohtadesse.

Reformierakondlane Toomas Kivimägi nõustus, et pikemajalisem eesmärk peaks olema jõukama Soome turisti siiameelitamine, milleks tuleks panustada kultuuri. Samas ei saa Eesti endale lubada n-ö lihtsama soomlase eemalepeletamist, millele alkoholiaktsiisi kergitamine ning Eesti kui Euroopa kõige kiirema hinnatõusuga riigiks muutumine kindlasti negatiivset mõju avaldas. "Turistid loevad ka raha," rõhutas ta.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: