Majutusasutustes peatunud eestimaalaste hulk kasvas, välismaalasi jäi vähemaks

Voodikohti oli Eesti majutusasutustes mullu 45 000
Voodikohti oli Eesti majutusasutustes mullu 45 000 Autor/allikas: Arvo Meeks/Eesti Meedia/SCANPIX

Majutusettevõtetes peatus mullu kokku 3,6 miljonit sise- ja välisturisti, mis on üks protsent enam kui 2017. aastal, teatas statistikaamet. Suurenes sise- ja vähenes välisturistide arv.

Eelmisel aastal kasutas majutusettevõtete teenuseid 1,45 miljonit siseturisti ja 2,14 miljonit välisturisti. 2017. aastaga võrreldes siseturistide arv suurenes neli protsenti ja välisturistide arv vähenes ühe protsendi. Soome turiste, keda oli majutatud välisturistide üldarvust 39 protsenti, oli majutusettevõtetes 9 protsenti vähem kui 2017. aastal. Rohkem turiste saabus mitmetest Euroopa Liidu riikidest, samuti peatus majutusettevõtetes rohkem turiste Venemaalt ja Aasia riikidest.

Majutusettevõtete teenuseid kasutanud välisturistidest 70 protsenti tuli Eestisse puhkama, 23 protsenti oli tööreisil ning ülejäänutel oli Eesti külastamiseks muu põhjus. Eesti elanikest oli puhkusereisil 64 protsenti ja tööreisil 23 protsenti.

Eelmisel aastal kasutas majutusettevõtete teenuseid 3,6 miljonit sise- ja välisturisti. 70 protsenti välisturistidest ja 64 protsenti Eesti elanikest eelistavad Eestis puhata. Autor: Statistikaamet

Detsembris peatus majutusettevõtetes 152 000 välisturisti ehk 3 protsenti vähem kui aasta varem detsembris. Soome ning Venemaa turiste oli vastavalt 11 ja 6 protsenti vähem kui 2017. aasta detsembris. Läti turiste peatus majutusettevõtetes 11 protsenti rohkem, samuti saabus rohkem turiste teistest Euroopa Liidu riikidest – Leedust, Suurbritanniast, Rootsist ja Saksamaalt. 77 protsenti välisturistidest eelistas jääda ööbima Tallinna. Pärnu majutusettevõtetes peatus 7 protsenti ja Tartu majutusettevõtetes 5 protsenti välisturistidest.

Siseturiste peatus detsembris majutusettevõtetes 121 000 ehk 7 protsenti rohkem kui 2017. aasta detsembris. 30 protsenti majutusteenuseid kasutanud siseturistidest peatus Harju maakonnas, Tartu ja Pärnu maakonnas kummaski 15 protsenti.

Külastajatele pakkus majutusteenust 950 ettevõtet. Külastajate käsutuses oli 20 000 tuba ja 45 000 voodikohta. Tubadest oli täidetud 43 protsenti ja voodikohtadest 35 protsenti. Keskmiselt maksis ööpäev majutusettevõttes 2018. aasta detsembris 40 eurot ehk kolme euro võrra rohkem kui aasta varem detsembris.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: