Punategelaste nimega Narva tänavad riigi sünnipäevaks uut nime ei saa

Novembris 2018 andis president Kersti Kaljulaid ERR-i Narva korrespondent Jüri Nikolajevile üle sümboolse kingituse – kaks tänavasilti, mille üle on juba rohkem kui 15 aastat kembeldud.
Novembris 2018 andis president Kersti Kaljulaid ERR-i Narva korrespondent Jüri Nikolajevile üle sümboolse kingituse – kaks tänavasilti, mille üle on juba rohkem kui 15 aastat kembeldud. Autor/allikas: Presidendi kantselei

Narva linnavolikogu ei kiirusta kommunistidest punamõrtsukate Albert-August Tiimanni ja Ants Daumani nime kandvate tänavate ümbernimetamise otsust tegema, kuigi nende nimede sobimatusele on viidanud ka presidendi kantselei ning seaduski nõuab kommunistlikust pärandist lahtiütlemist.

Narva linnasekretär Ants Liimets kinnitas Põhjarannikule, et detsembris linnavalitsuse ettevalmistatud tänavanimede ümbernimetamise otsuse eelnõu edastati toona kohe ka linnavolikogule.

Narva linnavolikogu järgmine istung on kavas 21. veebruaril, kuid avaldatud päevakorrapunktide seas tänavanimede muutmise küsimust aga ei ole, ehkki nende kahe Eestile sobimatu tänavanime probleemi on regulaarset arutatud juba 2002. aastast peale.

Narva linnavolikogu esimees Irina Janovitš ütles Põhjarannikule, et nimetatud eelnõu on praegu töös ning seda arutatakse saadikukomisjonides.

Detsembriks valmistas linnavalitsus ette eelnõu, mille kohaselt tahetakse Albert-August Tiimanni tänav nimetada taas Soldina tänavaks − sellist nime kandis see 1974. aastani −, Ants Daumani tänav aga Kivilinna tänavaks.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: