ÜRO: Põhja-Koreas vajab toiduabi 11 miljonit inimest

Hiigelkujud
Hiigelkujud Autor/allikas: AFP/SCANPIX

Põhja-Koreas vajab toiduabi hinnanguliselt 11 miljonit inimest ehk rohkem kui 43 protsenti elanikkonnast, selgus kolmapäeval avaldatud ÜRO raportist.

ÜRO Põhja-Korea esinduse juht Tapan Mishra ütles raportis, et "laialdane alatoitumus ähvardab kogu laste põlvkonda, iga viies laps on kroonilise alatoitumuse tõttu arengupeetusega".

Mishra ütles, et eelmisel aastal kutsus ÜRO eraldama 111 miljonit dollarit kuue miljoni kõige haavatavama põhjakorealase abistamiseks, kuid sai sellest summast ainult 24 protsenti, mis on üks kõige madalamaid tasemeid maailmas.

ÜRO kõneisik Stephane Dujarric ütles kolmapäeval ajakirjanikele, et ÜRO humanitaarmeeskond Põhja-Koreas kutsub eraldama 120 miljonit dollarit, et "kiiresti anda elupäästvat abi 3,8 miljonile inimesele".

Kui sel aastal ei saada piisavat rahastust, on mõned abiorganisatsioonid sunnitud oma tegevuse Põhja-Korea abistamisel lõpetama.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: