Suurbritannia võttis veel kahelt "ISIS-e pruudilt" kodakondsuse

Suurbritannia kodaniku pass.
Suurbritannia kodaniku pass. Autor/allikas: Andrew Milligan/Press Association Images/PA Wire/Scanpix

Veel kaks Suurbritanniast pärit naist, kes on oma lastega Süürias põgenikelaagris, jäid Briti kodakondsusest ilma. Varem on riik võtnud kodakondsuse Shamima Begumilt, kes lahkus 15-aastase koolitüdrukuna Londonist ning liitus Süürias äärmusrühmitusega ISIS.

The Sunday Times'i allikate sõnul võeti nüüd kodakondsus Reema Iqbalilt ja tema õelt Zaralt, kes on pärit Londoni idaosast, vahendas BBC.

Ajalehe andmetel elavad Reema ja Zara erinevates põgenikelaagrites, kus elavad tuhanded perekonnad, kes on põgenenud varem mässuliste kontrolli all olevatelt aladelt. Kahepeale on õdedel kokku viis last. Naiste vanemad on pärit Pakistanist, kuid ei ole teada, kas neil on topeltkodakondsus.

Sunday Times'i andmetel lahkusid õed Süüriasse 2013. aastal pärast ISIS-e võitlejatega abiellumist.

Siseministeerium teates, et ei kommenteeri üksikjuhtumeid. Ministeerium lisas, et otsused kodakondsuse äravõtmise kohta on tehtud tõendite põhjal ning seda ei tehtud kergekäeliselt.

Siseministeeriumi statistikast selgub kodakondsuse äravõtmist on kasutatud üha rohkem - 2017. aastal võeti kodakondsus ära 104 inimeselt, samas sellele eelnenud kümne aasta jooksul tehti seda 50 korral.

Paljud juhtumid on seotud riikliku julgeolekuga ning teiste hulgas on kodakondsus võetud näiteks al-Qaeda rühmituse toetajatelt, samuti mõnelt kurjategijalt.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: