Süüria kurdid: ISIS tuleks saata rahvusvahelise tribunali ette

Süüria demokraatlikele jõududele alistunud ISIS-e võitlejad Baghouzi külas.
Süüria demokraatlikele jõududele alistunud ISIS-e võitlejad Baghouzi külas. Autor/allikas: Giuseppe Cacace/AFP Photo/Scanpix

Põhja-Süüria kurdide administratsioon kutsus üles looma rahvusvahelist tribunali, mille ette saata tuhanded võimalikud ISIS-e võitlejad.

Kurdide välisasjade esindaja Abdul Karim Omar ütles BBC-le, et neil on raske tulla toime tuhandete inimestega, kes võeti kinni ISIS-e viimase tugipunkti Baghouzi hõivamisel.

Kurdid kutsusid pressiteate vahendusel üles looma Kirde-Süürias rahvusvahelist tribunali, et saata terroristid kohtu ette ning tagada neile õiglane, rahvusvahelisele õigusele ja inimõiguste lepetele vastav kohtupidamine.

Kurdide juhitud Süüria demokraatlikud jõud (SDF) võtsid kontrolli Baghouzi üle eelmisel nädalal.

Kurdide kontrolli all olevates laagrites on tuhandeid kinni võetud ISIS-e võitlejaid, neist umbes 1000 on saabunud välisriikidest.

USA president Donald Trump tunnustas Baghouzi hõivamist, samas jääb USA tema sõnul valvsaks, sest ISIS on jätkuvalt ohtlik.

Oma nn kõrgajal oli ISIS-e kontrolli all kokku 88 000 ruutkilomeetrit maad Süürias ja Iraagis.

Kuigi ISIS-el ei ole enam kontrolli maa-alade üle, usub USA, et rühmitusel võib olla piirkonnas veel 15 kuni 20 000 relvastatud võitlejat.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: