Kurdide väed jätkavad pärast pausi pealetungi ISIS-ei viimasele maalapile

SDF-i võitleja.
SDF-i võitleja. Autor/allikas: AFP/Scanpix

USA toetatud Süüria võitlejad taastasid pühapäeval pealetungi äärmusrühmituse ISIS viimasele redupaigale Süüria idaosas, ütles nende pressiesindaja pärast džihadistidele alistumiseks antud tähtaja möödumist.

"Me ei ole näinud seal mingit tsiviilisikute liikumist, seega taastasid Süüria Demokraatlikud Jõud (SDF) oma sõjaväeoperatsioonid rühmituse vastu," lausus kõneisik Adnan Afrin.

SDF-i pressiosakonna ülema Mustefa Bali sõnul on taas alanud õhulöögid ja lahingud maalapikese pärast Baghouzi külas. Neljapäeval evakueeris see kurdi-araabia relvarühmitus sealt mitusada tsiviilisikut. 

2014. aastal Süürias ja Iraagis loodud ISIS-e protoriik oli oma kõrghetkel umbes Suurbritannia suurune. Sestsaadik on ISIS kaotanud territooriumi USA juhitava koalitsiooni ning sellega liidus olevate Iraagi vägede ja SDF-i, Süüria valitsusvägede ja Venemaa ning Türgi sõjaliste operatsioonide tulemusena.

SDF alustas suuroperatsiooni ISIS-e viimase tugipunkti Süüria asustatud aladel ehk niinimetatud Hajini tasku vallutamiseks septembris ja sestsaadik on rühmituse kätte langenud sadu ISIS-e välisvõitlejaid, keda hoitakse SDF-i vanglates ja keda rühmitus soovib päritoluriikidesse repatrieerida. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: