Shanahan ja Parly lubasid jätkata USA-Prantsuse koostööd Süürias

USA kaitseministri kohusetäitja Patrick Shanahan ja Prantsuse kaitseminister Florence Parly.
USA kaitseministri kohusetäitja Patrick Shanahan ja Prantsuse kaitseminister Florence Parly. Autor/allikas: AFP/Scanpix

USA kaitseministri kohusetäitja ja Prantsuse kaitseminister leppisid esmaspäeval kokku, et jätkavad koostööd julgeoleku ja stabiilsuse tagamiseks Kirde-Süürias, teatas Ühendriikide kaitseministeerium.

Pentagoni pressiesindaja Charles Summers noorem ütles, et Patrick Shanahan ja Florence Parly kinnitasid USA kaitseministeeriumis kohtudes üle Washingtoni ja tema vanima liitlase kaitsesuhted. 

USA kaitseministri kohusetäitja ja Prantsuse kaitseminister arutasid paljusid kaitseküsimusi, mille seas olid ka USA jätkuv pühendumine äärmusrühmituse ISIS püsivale hävitamisele ning üleilmse ISIS-e vastase koalitsiooni juhtimisele, ütles Summers. 

Shanahan ja Parly leppisid kokku, et jätkavad koalitsioonipartneritena koostööd julgeoleku ja stabiilsuse tagamiseks Kirde-Süürias, lisas pressiesindaja. 

Prantsuse ja USA väed toetavad Süürias kurdivõitlejad ISIS-e vastases võitluses. 

Ühendriikide president Donald Trump otsustas mullu detsembris tuua Ühendriikide üksused ära Süüria kirdeosast, kus nad on koos kurdivõitlejatega tegutsenud ISIS-e vastu.

21. veebruaril teatas Valge Maja aga, et pärast umbes 2000-mehelise USA väekontingendi väljatoomist Süüriast jääb tähtajatult riiki 200 sõdurist koosnev rahutagamisrühm.

Mõjukas Ühendriikide senaator Lindsey Graham ütles päev hiljem, et otsuse mõte on mõjutada Euroopa riike saatma Süüriasse umbes 1000 sõdurit.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: