Hussar: vabandava peaministriga valitsemispraktika ei saa kaua kesta

Eesti 200 nimekirjas Euroopa Parlamenti kandideeriv Lauri Hussar ütles Raadio 2 saates "Achtung! Lobjakas", et viimasel ajal sagenenud ajakirjanike vastu suunatud verbaalsete rünnakute ainuke eesmärk on töödelda ajakirjandust, et ajakirjanikud tõmbuks tagasi ning oleks vähem kriitikat ja teravat käsitlust loodava koalitsiooni suunas.

"Kui ajakirjanik satub surve alla, siis valdavalt julgetakse (kriitiliselt) edasi kirjutada, aga on ka neid, kellele võib taoline tegevus mõjuda – ja ajakirjanik jätab edaspidi ühe või teise fakti kasutamata, sest ei viitsi selle jamaga tegelda," ütles Hussar.

Hussar meenutas, et oli ka ise Postimehe peatoimetajana sotsiaalmeedias tugeva rünnaku all ja kommentaarid olid solvavad ja ähvardavad. "Kui Postimees sellest kirjutas ja Helmed mõistsid selle trollivabriku tegevuse hukka, siis kahanesid rünnakud miinimumini," ütles ta.

Hussar ei nõustunud, poliitikute trollimiseni kalduvaid sõnavõtte peaks võimalikult vähe kajastama. "Helmede puhul on tegu ministriametisse astuvate inimestega, kelle väljaütlemised on suure kaaluga. Mõistlikum lahendus oleks, et tasuks kuulata saated üle, teha olulised väljakirjutised ja kui Helmed on silmitsi ajakirjandusega, siis kõik üle küsida, mida nad nende lausetega mõtlesid," ütles ta.

Hussari sõnul otsivad populistlikud poliitikud viise, kuidas vastutusest pääseda. Osa vastutusest on tema hinnangul Jüri Ratasel, kes pani valitsuse kokku ja peab nüüd EKRE seisukohtade pärast vabandust paluma. "Selline valitsemispraktika ei saa väga pikalt kesta," ütles Hussar.

Enda ja oma erakonna poliitilise tegevuse kohta märkis Hussar, et Eesti 200 on seadnud plaani järgmisteks riigikogu valimisteks ning vahepeal osaletakse oma nimekirjaga ka kohalikel valimistel.

Hussari sõnul sümpatiseerib talle Euroopa Parlamendi fraktsioonidest Euroopa Rahvapartei. "Seal on reformimeelsed parteid, mulle on muljet avaldanud, et äärmuslikud populistid pole Rahvapartei jaoks sobilikud. Demokraatlikku hoiakut on Rahvaparteis rohkem kui arvame," ütles ta.

Lõpetuseks ennustas Hussar, et Eesti 200 saab europarlamendi valimistel ühe koha.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: