Sotsid tõusid eurovalimiste eel populaarsuselt kolmandaks

Marina Kaljurand ja Katri Raik.
Marina Kaljurand ja Katri Raik. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase kolme nädala küsitluste põhjal on kõige populaarsem europarlamendi valimiste nimekiri Reformierakonnal, selgus uuringufirma Norstati tehtud ja MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud uuringust.

Küsitlusandmete järgi saaks Reformierakond ning Keskerakond Euroopa Parlamenti kaks kohta. SDE ja EKRE saaks ühe koha. Kui Eestile lisanduks Brexiti tõttu Euroopa Parlamendis veel üks koht, siis läheks see praeguse seisuga Isamaale.

Reformierakonna nimekirjale annaks oma hääle 22,1 protsenti küsitletutest. teisel kohal on Keskerakonna nimekiri (20,3 protsenti) ning kolmandal kohal Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekiri (19,3 protsenti). Mõne Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kandidaadi poolt hääletaks 12,4 protsenti ning Isamaa kandidaadi poolt 9,8 protsenti küsitlusele vastanutest.

Kõige populaarsemad kandidaadid on Marina Kaljurand (16,2 protsenti), Andrus Ansip (10,8 protsenti) ning Yana Toom (10,3 protsenti). Kuna Marina Kaljuranna populaarsus SDE nimekirjas on ülekaalukas, tooksid ülejäänud kaheksa SDE kandidaati erakonnale praeguse seisuga juurde vaid veidi üle kolme protsenti toetust.

Üksikkandidaadina 2009. aasta Euroopa Parlamendi valimistel 25,8 protsenti ning 2014. aastal 13,2 protsenti häältest saanud Indrek Tarand saaks praeguse seisuga vaid 0,9 protsenti häältest. Praegu on üksikkandidaatidest kõige populaarsem Raimond Kaljulaid (5,4 protsenti).

Küsitlusele vastajatele esitati täielik Euroopa Parlamendi valimistel osalevate kandidaatide nimekiri ning küsiti: "Millise kandidaadi poolt annaksite oma hääle juhul, kui Euroopa Parlamendi valimised toimuksid järgmisel pühapäeval?"

Küsitlused viidi läbi uuringufirma Norstat Eesti AS-i poolt läbi veebikeskonnas 12. aprillist 2. mainining nendele vastaskokku 3000 18-aastast ja vanemat Eesti kodanikku. Antud valimi korral on maksimaalne statistiline viga +/- 1,8%, teatas Ühiskonnauuringute Keskus.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: