USA tahab, et Saksamaa saadaks maaväed Süüriasse

USA sõjaväelased Süürias.
USA sõjaväelased Süürias. Autor/allikas: Zoe Garbarino/U.S. Army/Reuters/Scanpix

USA nõudis pühapäeval, et Saksamaa saadaks maaväed Süüria põhjaossa ja tõhustaks nii osavõttu võitlusest äärmusrühmitusega ISIS, sest Washington tahab piirkonnast lahkuda.

"Tahame, et Saksa maaväed vahetaks osaliselt meie sõdurid välja," ütles USA eriesindaja Süürias James Jeffrey Saksa ajakirjandusele.

USA president Donald Trump kuulutas eelmisel aastal ISIS-e alistatuks ja andis käsu kõik 2000 sõdurit Süüriast välja tuua.

Väike osa neist on siiski jäänud veel Kirde-Süüriasse, mis ei ole president Bashar al-Assadi kontrolli all. Nüüd püüab Washington mõjutada rahvusvahelise koalitsiooni teisi osalisi oma panust seal suurendama.

"Me otsime vabatahtlikke, kes tahaksid siin osa võtta," ütles Jeffrey.

Washingtonil on piirkonnas kaks eesmärki: toetada kurdi vägesid, mis USA sõdurite toel ISIS-e Põhja-Süüriast välja lõid, sest neid ähvardab üha tõsisemalt Türgi, ja takistada ISIS-el Süürias taas pead tõstmast.

USA loodab Euroopa abile ning survestab Suurbritanniat, Prantsusmaad ja nüüd ka Saksamaad, kes on seni panustanud luurelennukite ja muu mittesõjalise abiga.

Saksamaa ei ole ajaloo tõttu kuigi varmas sõtta minema ja sõdurite Süüriasse saatmise väljavaade võib kantsler Angela Merkeli hapra koaltsioonivalitsuse lõhestada.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: